Delecta Bydgoszcz przegrała z ZAKSĄ

Michał Młodzikowski
Passa zwycięstw Delecty przerwana. W niedzielę bydgoszczanie przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3.

W pierwszym secie oba zespoły toczyły wyrównaną walkę do stanu 11:11. Wtedy do głosu doszli goście. Szczególnie dobrze grał Gladyr. Jego znakomite zagrywki pozwoliły ZAKSIE odskoczyć na kilka punktów i wygrać tę partię. Druga i trzecia była bardzo zacięta, ale końcówki należały tym razem do podpiecznych Waldemara Wspaniałego. W czwartym secie kędzierzynianom znów udało się odskoczyć na kilka punktów i doprowadzili do remisu. W tie-breaku Delecta dobrze grała do połowy. Po zmianie stron przeważali przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali do 10 i cały mecz 3:2.