Delecta Bydgoszcz pokonała Wkręt-met i została liderem PlusLigi

JAKUB STYKOWSKI
Dziś rozpoczęły się rozgrywki PlusLigi. Na inaugurację Delecta Bydgoszcz pewnie pokonała zespół z Częstochowy. Została także pierwszym liderem. Paweł Skraba

Faworytami rozgrywek są drużyny Asecco Resovii, Skry Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel. Pozostałe ekipy wyraźnie odstają finansami od tych gigantów. Jednak to nie znaczy, że rozgrywki nie będą emocjonujące.

Mocno w gronie wielkiej czwórki chce zamieszać Delecta. - Naszym wspólnym, marzeniem jest pomieszanie szyków faworytom - zgodnie podkreślają bydgoszczanie. Początek sezonu potwierdza te aspiracje. AZS Częstochowa nie należy do ligowych potentatów, ale cieszy, iż podopieczni Piotra Makowskiego odnieśli przekonywające zwycięstwo.

Na początku pierwszego seta, bydgoszczanie dobrze zagrywali i zmusili rywali do popełniania błędów. Już na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4, ale przyjezdni zdołali następnie zniwelować straty do "oczka" - 8:9. Na drugiej przerwie technicznej Delecta była już jednak na bezpiecznym prowadzeniu - 16:11. Później pilnowała wyniku (18:16, 23:16) i pewnie wygrała pierwszego seta.
Na początku drugiej partii gospodarze prowadzili 3:0, ale po chwili był już remis - 5:5. Następnie trwała walka punk za punkt, aż do czasu, gdy miejscowi zablokowali atak Hebdy i zrobiło się 12:10. AZS jednak nie składał broni - ze środka zaatakował Lisnac, "asa" zaserwował Hebda i znów był remis. Trener Piotr Makowski natychmiast poprosił o czas, a jego reprymendy pozytywnie wpłynęły na jego podopiecznych. Siatkarze Delecty poprawili grę blokiem (7 punktów w 2. secie, przy 11 atakach) i wysforowali się na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca.

W trzecim secie niespodzianki nie było. Ekipa z Bydgoszczy dominowała na parkiecie i pewnie zainkasowała 3 punkty.

Delecta Bydgoszcz - Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)
DELECTA: Konarski, Masny, Wika, Antiga, Wrona, Wieczorek, Dębiec (libero) oraz Lipiński, Owczarz, Waliński.
AZS: Lisniac, Bociek, Janusz, Marcyniak, Hebda, Murek, Piechocki (libero) oraz Kaczyński, Bik.