Delecta gorsza od Resovii

Michał Młodzikowski
Bydgoscy siatkarze ulegli w Łuczniczce 1:3.

Zaczęło się po myśli podopiecznych Waldemara Wspaniałego. W pierwszym secie bydgoszczanie prowadzili różnicą 6 punktów (12:6). W końcówce niepotrzebne nerwy spowodowały, że goście doszli na 21:19 i 22:20. Ostatecznie nie udało im się wygrać tej partii i gospodarze prowadzili 1:0.

Jeszcze lepiej bydgoszczanie rozpoczęli drugiego seta. Prowadzili już 5:0 i 6:1. Resovia szybko jednak pozbierała się po początkowym nokaucie i zdołała wygrać tego seta aż 25:16. Kolejne dwie części były bardziej wyrównane, ale w decydujących fragmentach górą byli przyjezdni.

Do końca sezonu zasadniczego PlusLigi pozostała jedna kolejka. W niej nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (26.01). Wcześniej, bo już w czwartek Delecta zagra z Tytanem AZS Częstochowa w ćwierćfinale Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie w Legionowie. Półfinały zaplanowane są na sobotę i niedzielę. O puchar, oprócz Delecty i Tytanu, rywalizują: Skra Bełchatów, Rajbud Gorzów Wielkopolski, AZS Politechnika Warszawska, Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel.

Delecta Bydgoszcz - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:22, 16:25, 23:25, 23:25)
DELECTA: Lipiński, Szymański, Sopko, Siltala, Jurkiewicz, Cerven, Andrzejewski (libero) oraz Serafin, Masny, Konarski.
ASSECO: Millar, Ahrem, Baranowicz, Grozer, Kosok, Mika, Ignaczak (libero) oraz Grzyb, Buszek, Mika.