Delecta przegrała z Politechniką

Michał Młodzikowski
Trzeciej porażki w tegorocznych rozgrywkach PlusLigi doznali siatkarze Delecty Bydgoszcz.

Na własnym boisku nie sprostali AZS Politechnice Warszawskiej. Bydgoszczanie zagrali lepiej, niż w pojedynku w Wieluniu, ale to nie wystarczyło, by pokonać warszawiaków. Bliscy wygranej podopieczni Waldemara Wspaniałego byli w pierwszym secie. Prowadzili już 22:20, ale chwilę potem goście wyrównali, a w końcówce nie dali szans bydgoszczanom. Początek drugiej partii to także przewaga akademików. Później jednak do głosu doszła Delecta. Jak się okazało był to jedyny wygrany set gospodarzy.

To trzecia porażka Delecty w tegorocznym sezonie. Bydgoszczanie przegrali wcześniej z beniaminkiem - Fartem Kielce i Pamapolem Wieluń. Sytuacja w tabeli robi się trudna, a najbliższe mecze bydgoscy siatkarze rozegrają ze Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Węglem, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovią Reszów. To czołówka PlusLigi. - Na pewno się nie poddamy - mówi Grzegorz Szymański. - Będziemy walczyć o każdy punkt.

Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika Warszawska 1:3 (24:26; 25:20; 18:25; 22:25)

DELECTA: Masny 1, Jurkiewicz 8, Konarski 1, Wrona 4, Sopko 12, Siltala 9, Andrzejewski (libero) oraz Szymański 18, Lipiński 0, Pieczonka 5, Cerven 5
POLITECHNIKA: Nowak 10, Salas 1, Bartman 21, Prygiel 11, Kreek 11, Kubiak 19, Wojtaszek (libero) oraz Neroj 0, Statsenko 0, Wierzbowski 1, Żaliński 0

MVP: MICHAŁ KUBIAK