Delecta wygrała z Jastrzębskim Węglem 3:1

Michał Młodzikowski
Michał Masny MVP spotkania.

Zaczęło się jednak po myśli gości. Pierwszy set był wyrównany, ale w końcówce Delecta nieco gorzej przyjmowała i to przełożyło się na wynik. Jastrzębski Węgiel wygrał tę partię do 22. Bydgoszczanie lepiej zagrali w drugim secie. Na pierwszą przerwę techniczną schodzili przy dwupunktowym prowadzeniu. Po powrocie na boisko zdobyli pięć punktów z rzędu. Przyjezdni zdołali jedynie trochę zmniejszyć rozmiary porażki w tej części.

Delecta po kolejnym secie wyszła na prowadzenie 2:1. Wiele emocji przyniosła czwarta odsłona meczu. Obie drużyny szły równo, ale w końcówce goście odskoczyli na trzy punkty. Było 20:23 i coraz bliżej tie-breaka. Bydgoszczanie się nie poddali. Doszli na 22:23, chwilę potem było 22:24. Potężnym atakiem popisał się wtedy Martin Sopko, a Gasparini uderzył w aut. Więcej szczęścia miała Delecta. Punkt Cervena i blok na Gasparinim dały zwycięstwo 30:28 i w całym meczu 3:1. Bydgoszczanie przełamali się po trzech porażkach z rzędu.

Delecta Bydgoszcz - Jastrzębski Węgiel 3:1 (22:25, 25:23, 25:20, 30:28)

DELECTA: Szymański, Masny, Sopko, Siltala, Wrona, Jurkiewicz, Andrzejewski (libero) oraz Pieczonka, Cerven, Konarski.

JASTRZĘBSKI: Nowik, Łomacz, Divis, Polański, Hardy, Gasparini, Rusek (libero) oraz Pająk, Wika, Pawliński, Gawryszewski.