bejczys
bejczys
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz Paweł Zielke
W czwartek (14.11.2013 r.) została zapisana kolejna karta historii Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „MUKS” Bydgoszcz. W piątym roku istnienia klubu wychowanki po raz pierwszy zagrały w rozgrywkach seniorskich! Podopieczne Krzysztofa Janika w derbowym pojedynku pokonały KS Basket 25 Bydgoszcz w stosunku 74:70! W zespole gospodarzy nie brakowało zawodniczek, które występują w Basket Lidze Kobiet i 1 Lidze Kobiet!

MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz z Pucharem Prezydenta Miasta Bydgoszczy

MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz to zespół złożony z wychowanek - dwóch juniorek (rocznik 1997), kadetek (roczniki 1998-1999), wspieranych przez doświadczone zawodniczki Justynę Kostencką-Janik i Martynę Myśków.

Czwartkowe spotkanie od początku układało się pomyśli MUKS WSG SUPRAVIS. Dzięki dobrej obronie przeciwniczki miały bardzo duże problemy ze zdobywaniem punktów. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 36:29 dla gości. Po przerwie zawodniczki KS Basketu 25 były skuteczniejsze w rzutach za 3 punkty, dzięki czemu odrabiały straty, jednak za każdym razem odpowiedź podopiecznych Janika była błyskawiczna. Ostatecznie MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wygrał w stosunku 74:70.

Kolejne spotkanie MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zagra z INEĄ AZS Poznań.