Derby na remis. Zawisza zremisował z Olimpią

FIAŁ
Tomasz Czachorowski
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy zremisowali na własnym boisku z Olimpią Grudziądz 1:1 w spotkaniu, które otwierało 24. kolejkę I ligi.

Olimpia wiosną spisuje się bardzo dobrze. Grudziądzanie opuścili strefę spadkową ligowej tabeli, natomiast Zawisza ma coraz większą stratę do prowadzącej dwójki. To tym istotniejsze, że Arka Gdynia pokonała Pogoń Siedlce 3:0.

ZAWISZA - OLIMPIA 1:1 (0:0)
Bramki:
Drygas (48, karny) - Nildo (59)
ZAWISZA (trener Zbigniew Smółka): Węglarz - Kamiński, M'Voto, Stawarczyk, Danielak ż - Drygas, Arael (78. Gajewski) - Michalik (62. Łukowski), Panayotov (46. Mica), Angielski - Lewicki ż.

OLIMPIA (trener Jacek Paszulewicz): Fabiniak - Ciechanowski, Piter-Bućko, Zitko, Malec - Kaczmarek, Kłus, Smoliński (62. Kurowski), Bartlewski (85. Trzepacz), Banasiak (72. Darmochwał) - Nildo ż.

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Pierwsza połowa derbowego pojedynku rozczarowała. Sytuacji podbramkowych było bardzo mało. Dopiero po przerwie, kibice doczekali się goli. Najpierw, arbiter podyktował jedenastkę po starciu Kłusa i Micy. Karnego pewnie wykorzystał Drygas. Po godzinie gry, Olimpia wyrównała. Z dystansu uderzył Banasiak, piłkę "wypluł" przed siebie Węglarz, a do siatki wpakował ją Nildo.

Zawisza mógł to spotkanie wygrać. Po strzale Łukowskiego, "biało-zielonych" od straty drugiego gola uratował słupek. Przed zespołem Zbigniewa Smółki za tydzień, wyjazdowe spotkanie z Rozwojem Katowice (9 kwietnia, 12.00), natomiast Olimpia przed własną publicznością podejmować będzie Wisłę Płock (8 kwietnia, 18.00).