Dobre występy bydgoszczan na mistrzostwach Polski w Spale

MMSport
MMSport
Tytus Żmijewski / archiwum Gazety Pomorskiej
Złoto wywalczyli: Paweł Wojciechowski, Marika Popowicz i Dominik Bochenek.

Tegoroczny sezon halowy dla bydgoszczanina - Pawła Wojciechowskiego jest bardzo udany. Podczas mityngu w Gandawie ustanowił nowy halowy rekord w skoku o tyczce - 5,86 m (poprzedni, ustanowiony przez innego bydgoszczanina - Mirosława Chmarę, miał już ponad 20 lat). O tym, że nie był to przypadek, potwierdził konkurs podczas mistrzostw Polski w Spale. Wojciechowski w pierwszych próbach pokonał kolejno 5,30, 5,50 i 5,70. Nie udało się dopiero przy 5,80. Taki rezultat wystarczył jednak do tego, by pewnie wygrać.

Z pierwszego miejsca cieszyła się także sprinterka Zawiszy - Marika Popowicz. Z czasem 7,33 sek. wygrała w biegu na 60 m. Niestety, do minimum na halowe mistrzostwa Europy zabrakło 0,30 sek. Popowicz przywiozła do Bydgoszczy także brąz w biegu na 200 m.

Na 60 m ppł. najlepszy okazał się Dominik Bochenek (7,74 sek.).

Dobre rezultaty zaliczyli również inni reprezentanci Bydgoszczy. Trzecie miejsca zajęli: Małgorzata Reszka (skok w dal), Szymon Czapiewski (siedmiobój), Jakub Doroszewski (trójskok) i Łukasz Masłowski (skok w dal).

4 marca rozpoczną się halowe mistrzostwa Europy. Udział w nich weźmie dwójka bydgoszczan: Paweł Wojciechowski i Marcin Lewandowski. Ten ostatni ma jednak wolną rękę w podjęciu decyzji co do startu. Zawodnik przygotowuje się indywidualnie do najważniejszej tegorocznej imprezy - mistrzostw świata w Korei.