Polecamy

Londyn Stansted (Wielka Brytania) © Aron Van de Pol / Unsplash
[5/10]

Londyn Stansted (Wielka Brytania)

Na lotnisko Londyn Stansted można dolecieć z Bydgoszczy w poniedziałki, środy i soboty. Od sierpnia uruchomione zostanie także dodatkowe połączenie w piątki i niedziele. Od 26 października zaplanowane są także loty w czwartki.

Od 10 lipca osoby przybywające do Anglii nie muszą poddawać się 14-dniowej kwarantannie, jeśli przybywają z krajów znajdujących się na liście tzw. korytarzy podróży, w tym m.in. z Polski, i jeśli w przeciągu 14 dni przed przybyciem do Anglii przebywały tylko w krajach znajdujących się na tej liście. Szczegółowe informacje są dostępne na poniższej stronie.

Na terenie Anglii dozwolone jest przebywanie na zewnątrz w grupie do 6 osób z różnych gospodarstw domowych z zachowaniem dystansu społecznego. Możliwe jest przemieszczanie się po kraju w celu uprawiania sportu lub rekreacji niezależnie od odległości od domu. Możliwe jest korzystanie z plaż. Nadal pozostają zamknięte galerie handlowe, świątynie, puby, restauracje. Od 15 czerwca obowiązkowe będzie używanie maseczek na twarz w środkach transportu publicznego. Za przestępstwo uznane jest: namawianie innych osób do łamania regulacji rządowych poprzez np. zapraszanie innych do swojego domu. Jako napaść zagrożoną karą do 2 lat pozbawienia wolności uznaje się celowe kasłanie lub plucie w kierunku drugiej osoby.

W dobie koronawirusa lista kierunków jest mocno ograniczona. Z bydgoskiego lotniska można jednak polecieć do kilku krajów na zagraniczne wakacje. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

Najnowsze wiadomości

reklama