Druga w tym sezonie porażka Basketu 25 Bydgoszcz. Koszykarki pokonane w meczu na szczycie ligi

Joachim Przybył
Shante Evans zdobyła w Polkowicach 25 punktów, trafiając 8 z 15 rzutów z gry
Shante Evans zdobyła w Polkowicach 25 punktów, trafiając 8 z 15 rzutów z gry brak
Druga w tym sezonie porażka Basketu 25 Bydgoszcz. Wicemistrzynie Polski tym razem przegrały na wyjeździe z CCC Polkowice.

CCC Polkowice - Basket 25 Bydgoszcz 100:77

Kwarty: 26:20, 29:24, 2:16, 23:17
CCC: Hampton 30 (4), Ellenberg-Wiley 16 (2), Gajda 14 (2), Stanković 12, 8 zb., Gertchen 6 (2) oraz Nacickaite 10 (2), Telenga 9, Grabska 3 (1).
BASKET 25: Ewans 25, Jeffery 14 (1), Michałek 12 (1), Ervin 4, Międzik 0 oraz McBride 15 (2), Faleńczyk 7, Stankiewicz 0, Nogal 0.

Niepokonany w tym sezonie CCC na razie poza zasięgiem bydgoskich koszykarek. Basket 25 nie oddał jednak trudnego meczu bez walk i do przerwy emocji nie brakowało. Gospodynie co prawda niemal cały czas prowadziły, ale jeszcze w 17. minucie, po trafieniu Julie McBride, było tylko 44:40.

W ostatnich minutach przed przerwą polkowiczanki wypracowały sobie ponad 10 punktów przewagi. W 3. kwarcie bydgoszczanki jeszcze chwilę trzymały się na dystansie 7-8 punktów, ale znowu ostatnie minuty były słabsze i przewaga urosła do 17 (77:60).

Nie do zatrzymania w CCC była Keisha Hampton, która trafiła 11 z 17 rzutów z gry i dołożyła 7 zbiórek, double-double (14 pkt i 12 as.) zaliczyła Weronika Gajda. Cały zespół gospodyń świetnie rzucał z dystansu - 13/22, czyli prawie 60 procent skuteczności (Basket 25 jedynie 4/20).

W bydgoskim zespole poniżej oczekiwań zagrała Angelika Stankiewicz, która przez 20 minut na parkiecie przestrzeliła wszystkie 8 rzutów z gry. Zadebiutowała w ekstraklasie 16-letnia Daria Nogal, ale zabrakło w składzie Basketu 25 kontuzjowanej Magdaleny Szajtauer.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - DPD Legionovia Legionowo 1:3

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz przegrał z Legionovia Legi...