Drugi dzień rozgrywek w Bydgoszczy bez niespodzianek

Anita Kapsa
Anita Kapsa
M.Młodzikowski/archiwum
W drugim dniu spotkań rozgrywanych w grupie F podczas Mistrzostw Świata w bydgoskiej „Łuczniczce” ponownie zwyciężyły reprezentacje Iranu i Francji.

Pierwszy mecz był dość jednostronnym widowiskiem. Już od pierwszych piłek Argentyńczycy nie byli w stanie nawiązać rywalizacji z Irańczykami. Nadzieje na zmianę obrazu gry odżyły w drugim secie. Dwa błędy w końcówce spowodowały, że górą znów byli podopieczni serbskiego trenera Slobodana Kovaca. Mecz Argentyna- Iran zakończył się z wynikiem 0:3 (15:25, 23:25, 16:25).

W drugim meczu w „Łuczniczce” Australia zmierzyła się z Francuzami. W dwóch pierwszych setach Francuzi kontrolowali grę i na regulaminową 10-minutową przerwę schodzili, mając na koncie wygrane obie partie. W trzecim secie Australijczycy zagrali zdecydowanie lepiej. Walka trwała punkt za punkt, a przy stanie 25:23 – który oznaczał zwycięstwo Francji – trener „Kangurów” poprosił o wideoweryfikację. Punkt przyznany podopiecznym Jona Uriarte spowodował, że mecz trwał dalej. Ostatecznie trzecią partię wygrali Australijczycy,. W czwartym secie Francuzi przypieczętowali swoje kolejne zwycięstwo i zainkasowali trzy punkty. Mecz Australia – Francja 1:3 (22:25, 18:25, 32:30, 17:25)

W piątek siatkarze mają dzień przerwy, która dla reprezentacji Iranu i Francji oznacza przeprowadzkę z Bydgoszczy do Łodzi – na spotkania z Polską i Serbią. W drugim kierunku, czyli nad Brdę, przemieszczą się: Włosi i Amerykanie.

W sobotę w bydgoskiej „Łuczniczce” zagrają: Argentyna – Włochy (godz. 16.40) i Australia – USA (godz. 20.15)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0