Duży sukces żużlowca Polonii Bydgoszcz podczas cyklu Nice Cup

Facebook/Tomasz Orwat
Na torze w Grudziądzu rozegrano siódmą, przedostatnią rundę cyklu Nice Cup.

Drugie miejsce w zawodach zajął Tomasz Orwat. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz zapewnił sobie tym samym triumf w klasyfikacji generalnej cyklu Nice Cup.

Orwat zaczął turniej od drugiego miejsca, w kolejnym swoim starcie upadł na tor i został wykluczony. W wywrotce mocno ucierpiała ręka wychowanka trenera Jacka Woźniaka. Mimo bólu, polonista kontynuował jazdę, zdobywając 5 oczek w dwóch startach (2, 3). 7 punktów dało mu 2. miejsce w grudziądzkich zawodach.

Turniej w Grudziądzu wygrał Piotr Gryszpiński z Polonii Piła, na najniższym stopniu podium stanął Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz).

Nice Cup to cykl zawodów dla młodych żużlowców, którego organizatorem jest firma Nice, sponsor tytularny I ligi. Zawodnicy startują na jednakowych silnikach - dwuzaworowych Javach. Jednostki napędowe podstawia organizator. Ostatni turniej w tym roku odbędzie się 18 września w Łodzi.