Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień Dziecka w Bydgoszczy. Szczudlarze, wielkie bańki mydlane, dmuchańce, zjeżdżalnie i wiele innych atrakcji!

OPRAC.:
Agnieszka Kasperek
Agnieszka Kasperek
Tak było na II Bydgoskim Dniu Bańki Mydlanej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. W Dzień Dziecka też będzie "bańkowe" widowisko
Tak było na II Bydgoskim Dniu Bańki Mydlanej na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. W Dzień Dziecka też będzie "bańkowe" widowisko Tomasz Czachorowski
Dzień Dziecka tuż tuż. Miasto przygotowało dla najmłodszych bydgoszczan sporo atrakcji. Będą koncerty, spektakle, pokazy tworzenia baniek mydlanych, szczudlarze, słodycze, warsztaty bębnowe. Imprezy będą się odbywały przez kilka dni. Zobaczcie szczegółowy plan obchodów Dnia Dziecka w Bydgoszczy.

Zobacz wideo: Ćwiczenia służb ratowniczych na S5 pod Bydgoszczą

od 16 lat

Impreza plenerowa

Piątek 28 maja, godz. 11:00-15:00
Okole i Wilczak-Jary łączą siły i organizują imprezę plenerową pod nazwą „Niech wszystkie dzieci świata będą bezpieczne i szczęśliwe”. Wśród atrakcji m.in.: animatorzy, zabawy, konkursy, stoiska ze słodkościami i zabawkami, dmuchańce, zjeżdżalnie i inne. Impreza odbędzie się na plantach Starego Kanału Bydgoskiego przy ul. Nakielskiej 70 (obok V śluzy, przykortach tenisowych).

Bajkowy koncert w bydgoskim Lloydzie

Sobota 29 maja, godz. 12:00-19:00
W najbliższą sobotę Fabryka Lloyda zaprasza najmłodszych na bajkowy Dzień Dziecka. Od godz. 12:00 do 15:00 przed budynkiem czekać będzie dużo atrakcji w ramach akcji charytatywnej dla Mikołaja i festynu organizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Wstęp wolny. A o godz. 15:00 Fabryka zaprasza do wnętrza, gdzie na dzieci będą czekać różnego rodzaju animacje, warsztaty muzyczne (jeśli macie, weźcie ze sobą gitarę!), pokaz gry na gitarze i aż dwa koncerty na żywo - Agnieszki Kensik i Dawida Okońskiego. Ta część jest już biletowana. Dobra zabawa gwarantowana!

Gzuby małe i duże czyli Dzień Dziecka w muzeum

Środa 1 czerwca, godz. 12:00-17:00
Muzeum Okręgowe zaprasza dzieci wraz z opiekunami do zabaw, gier i niesamowitych działań związanych ze sztuką, rzemiosłem i kulturą naszego regionu. W tym roku będą czekać atrakcyjne, samoobsługowe stanowiska warsztatowe wyposażone w materiały plastyczne, gry, karty działań, karty kolekcjonera wrażeń. Gzuby-Dzieciaki – przybywajcie! Wstęp do muzeum: 10 zł.

Dzień Dziecka w Młynach Rothera

Środa 1 czerwca

  • 12.00-20.00 – wystawa ilustracji
  • 16.00-18.00 – warsztaty i animacje cyrkowe
  • 17.00-19.00 – warsztaty gry na bębnach

Młyny Rothera zapraszają na wspólne świętowanie. Na tarasie spotkacie artystów-szczudlarzy z Mimezis Art, którzy przygotują pokaz wielkich baniek mydlanych i balonowe zwierzaki. Dzieciaki będą mogły spróbować swoich sił w sztukach cykowych.
Na spotkanie bębniarskie tradycyjnie już zaprasza Piotr Schutta. Nie trzeba być uzdolnionym muzycznie, wystarczą ciekawość i otwartość! Nauczymy się klaskać i chodzić do rytmu oraz wokalizować dźwięki bębnów. Dowiemy się, ile pulsów schowało się w bicie i jakie dźwięki mieszkają w djembe.
Przez cały tydzień w Młynach będziecie mogli też zobaczyć wystawę ilustracji Emilii Dziubak. Jej książka „Gratka dla małego niejadka” znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek świata!
Wypatrujcie pracownika Młynów z pomarańczowym aparatem – w prezencie będzie wykonywać Wam pamiątkowe fotografie, które od razu zabierzecie ze sobą. Wydarzenie organizowane jest dla dzieci w każdym wieku. Wejście bezpłatne, nie potrzeba wcześniejszych zapisów.

Teatralne obchody Dnia Dziecka w KPCK

Środa 1 czerwca, godz. 15:00
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury zaprasza dzieci wraz z rodzicami na dwa spektakle lalkowe przedzielone warsztatami teatralnymi. Najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w wielu zabawach oraz wykonać własną kukiełkę. Co się stało ze złowrogim Wilkiem? Czy Gajowy uratuje Czerwonego Kapturka i Babcię? Czy rzeka Brda od zawsze nosi taką nazwę? Czy Matyjasek poślubi Hankę? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie w Salonie Hoffman. Dobra zabawa gwarantowana! Wstęp wolny.

Spektakl: Matylda w Teatrze Kameralnym

30 maja, godz. 18:00
31 maja, godz. 11:00 i 18:00
1 czerwca, godz. 11:00 i 18:00
2 czerwca, godz. 18:00
3 czerwca, godz. 18:00

Teatr Kameralny zaprasza na spektakl „Matylda”. To musicalowy hit dla widzów w każdym wieku, przeniesiony do Bydgoszczy prosto ze scen West Endu i Broadway’u. 6-letnia dziewczynka posiada genialny umysł, wielkie serce i… kompletnie niepasującą do niej rodzinę. Jej tata jest nieuczciwym sprzedawcą samochodów, mamę interesują tylko pieniądze i święty spokój, a brat stanowczo nie grzeszy inteligencją. I nikt z nich absolutnie nie rozumie, dlaczego Matylda spędza tyle czasu na czytaniu książek. Aby przetrwać i zachować swoją wyjątkową wrażliwość, Matylda musi znaleźć przyjaciół zarówno wśród swoich rówieśników, jak i dorosłych. „Matylda” to rozśpiewany i roztańczony musical, w którym biorą udział zarówno dorośli aktorzy, jak i wiele utalentowanych dzieci.
Podczas spektaklu wykorzystywane są stroboskopowe efekty świetlne, które mogą spowodować napady padaczkowe u osób chorych na epilepsję.

Festiwal dla małych miłośników książek. LiterObrazki

30 maja – 5 czerwca
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy proponuje dzieciom i rodzicom mnóstwo nietuzinkowych atrakcji w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”: warsztaty z doskonałymi artystami, którzy przyjadą w tym czasie do grodu nad Brdą, spotkania autorskie, zajęcia edukacyjne, gry, zabawy, muzykę, teatr i wiele innych zaskakujących zdarzeń. Od rana do popołudnia w samym sercu miasta dzieci i ich opiekunowie, którzy odwiedzą gmach Biblioteki Głównej odnajdą w jej murach inspirującą rozrywkę, niebanalną edukację, wielką dawkę radości i dobrej energii. Pełen program dostępny jest tutaj.

Spektakl: Czerwony kapturek

1-3 czerwca, godz. 10:00
Teatr Polski zaprasza najmłodszych na spektakl "Czerwony Kapturek". To muzyczna opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka. Ludowa baśń doczekała się niezliczonych wersji, jednak najczęściej interpretowano ją jako ostrzeżenie przed zagrożeniami czającymi się w obcym świecie. Twórcy bydgoskiego przedstawienia pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej i zbędnego moralizatorstwa. W muzycznej oprawie spektakl przybierze kształt dynamicznej i przewrotnej opowieści o strachu i odważnym stawianiu mu czoła. To również opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem. Tekst wzbogacony został o zabawne piosenki, które będą atrakcyjne dla całych rodzin, nauczycieli i pedagogów.

Koncert: Śpiewająca lokomotywa. Salaber – Tuwim na Dzień Dziecka

Piątek 3 czerwca, godz. 18:00
Filharmonia Pomorska proponuje muzyczne świętowanie Dnia Dziecka. Śpiewająca lokomotywa to połączenie koncertu i spektaklu, podczas którego usłyszymy najpiękniejsze wiersze Juliana Tuwima opatrzone muzyką Piotra Salabera. Orkiestrę Symfoniczną FP poprowadzi śpiewający dyrygent, a do zabawy zachęcać będą soliści-aktorzy. To rozrywka dla całej rodziny – dla dzieci skrząca dowcipem i zagadkami zabawa, a dla dorosłych powrót do czasów dzieciństwa. Koncert skierowany jest do dzieci od 6 roku życia.

Balet Alicja w Krainie Czarów w Operze Nova

4 czerwca, godz. 19:00
5 czerwca, godz. 18:00
7 czerwca, godz. 19:00

Opera Nova zaprasza na niezwykle barwną produkcję: „Alicja w Krainie Czarów”. Alicji, Królowej Kier, szalonego Kapelusznika i innych niesamowitych postaci nie trzeba przedstawiać. To bohaterowie baśniowej opowieści Lewisa Carrolla. Znikające koty o nieznikającym uśmiechu, szalone herbatkowe przyjęcia, osobliwe susły, marcowe zające, zadyszane króliki, to pełna symboli literacka przygoda dla dziecięcego i dorosłego czytelnika. Przemysław Zych, reprezentant młodego pokolenia polskich kompozytorów, skomponował według jej treści 90-minutowy balet „Alicja w Krainie Czarów”. Z tancerzami bydgoskiej Opery baletową „Alicję…” tworzy na nowo światowej sławy choreograf, tancerz i pedagog, Robert Bondara. Będzie to najbardziej humorystyczny balet w jego dotychczasowym dorobku artystycznym. Zapowiada się niezwykle dynamiczne (wręcz kaskaderskie), wesołe i zachwycające oko i ucho przedstawienie. Dla publiczności w wieku 8+.

Spektakl: Historia Pazia Adasia i Pięknej Królewny

Niedziela 5 czerwca, godz. 12:00
Kinoteatr Adria zaprasza do udział w przedstawieniu muzycznym pt. „Historia Pazia Adasia i Pięknej Królewny” w wykonaniu Łódzkiego Teatru Muza. Spektakl kierowany jest do dzieci w wieku 4-11 lat. Barwna scenografia, piękna muzyka oraz piękne kostiumy wykonane w pracowniach Teatru Wielkiego w Łodzi pozostawiają niezapomniane wrażenia. Celem przedstawienia jest wpojenie młodym widzom uniwersalnych wartości: rozumu, odwagi, otwartego serca i miłości, które pozwalają osiągnąć w życiu wszystko o czym marzymy i za czym tęsknimy. A najważniejszą umiejętnością w dążeniu do ich spełniania jest wiara we własne siły. Na scenie zobaczycie czworo aktorów scen łódzkich. Dzieci biorą czynny udział w przedstawieniu, a wszystkie piosenki śpiewane są na żywo. Najmłodsi widzowie przeżyją godzinę znakomitej zabawy i wiele emocji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto