Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz znów nie zagra w fazie play off...

Krzysztof Wypijewski
Szkoda, że nie udało się skopiować wyniku z grudnia, gdy Astoria pewnie ograła u siebie zielonogórzan Dariusz Bloch
Koszykarze znad Brdy przegrali w Zielonej Górze w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi.

ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA - ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ 97:82
Kwarty: 27:23, 23:22, 25:22, 22:15.
Zastal: Zyskowski 0, Marble 5, Apić 15, Nenadić 19, Żołnierewicz 10 oraz Mazurczak 4, Brembly 10, Sulima 17, Klocek 0, Szymański 5, Drame 6, Joseph 6.
Astoria: Camphor 21, Zębski 23, Washpun 2, Čavars 11, Nizioł 17 oraz Stupnicki 0, Pluta 1, Chyliński 5, Krasuski 0, Herndon 2.

Przed ostatnią kolejką „Asta” miała jeszcze szansę na awans do play off. Musiała jednak pokonać Zastal i liczyć na porażkę Kinga Szczecin w Gliwicach. Spełnił się tylko ten drugi warunek, a to oznacza koniec sezonu dla bydgoszczan (9. miejsce).

W 1. połowie gra Zastalu i Astorii falowała, a drużyny punktowały seriami. Nieznacznie lepsi w tym zamieszaniu byli gospodarze, którzy do szatni schodzili z 5-punktową zaliczką. Największa w tym zasługa Sulimy i Nenadicia (11 i 10 oczek). W naszej ekipie błyszczał Zębski - 15 pkt.

Kluczowe dla losów meczu okazały się pierwsze 3 minuty ostatniej kwarty. Gospodarze wygrali ten fragment 9:0 i odskoczyli na 17 punktów. „Asta” dzielnie walczyła do końca, ale strat nie zdołała już odrobić.