Enea Abramczyk Astoria ograła wicemistrza kraju! [relacja, zdjęcia z meczu]

Krzysztof Wypijewski
ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA
ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA Dariusz Bloch
Bydgoszczanie wygrali w czwartek we własnej hali z Zastalem Zielona Góra 106:88 w meczu 15. kolejki Energa Basket Ligi.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - ENEA ZASTAL BC ZIELONA GÓRA 106:88

Kwarty: 27:28, 23:20, 29:25, 27:15.
Astoria: Camphor 3, Zębski 5, Washpun 15, Čavars 20, Nizioł 21 oraz Pluta 15, Aleksandrowicz 4, Chyliński 16, Krasuski 0, Herndon 7.
Zastal: Zyskowski 9, Brembly 6, Apić 19, Frazier 17, Nenadić 16 oraz Mazurczak 3, Sulima 0, Meier 11, Żołnierewicz 0, Joseph 7.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i widowiskowa. Zespoły grały niezwykle ofensywnie; do przerwy koszykarze obu drużyn oddali w sumie aż 59 rzutów z gry. W ekipie gospodarzy doskonale spisywał się Klavs Čavars - 14 punktów i 5 zbiórek. Dzielnie wspierali go Andrzej Pluta i Michał Chyliński (po 8 pkt). O 2-punktowym prowadzeniu bydgoszczan przesądziła lepsza skuteczność rzutów zza łuku (45%, przy 37 proc. wicemistrzów Polski).

3. kwarta miała dziwny przebieg. Najpierw dominowała „Asta” (m.in. 65:56), potem do głosu doszli goście. Przed finałową częścią było 79:73 dla miejscowych.

Ostatnia odsłona była koncertowa w wykonaniu Enea Abramczyk Astorii, która wygrała ostatecznie 106:88. Čavars zanotował double-double (20 pkt, 10 zbiórek), bardzo dobrze spisał się też Jakaub Nizioł (21 oczek, 5 zb.). Na uwagę zasługują aż 42 punkty zawodników rezerwowych.

Następne ligowe spotkanie „Asta” rozegra już we wtorek, 21 grudnia. Tego dnia zmierzy się ze Spójnią w Stargardzie w zaległym starciu 12. kolejki.