Enea Astoria Bydgoszcz na początku postraszyła Eneę Zastal BC Zielona Góra. Zobacz relację z meczu

Krzysztof Wypijewski
Corey Sanders zdobył w środę 16 punktów (8 asyst), Adrian Bogucki dorzucił 10 oczek (5 zbiórek) Tomasz Czachorowski/Archiwum
Enea Astoria Bydgoszcz przegrała w środę na wyjeździe z Enea Zastalem BC Zielona Góra 76:104 w meczu 23. kolejki Energa Basket Ligi. Koszykarze znad Brdy zajmują obecnie 8. miejsce w tabeli. Ekipa z grodu Bachusa jest liderem EBL.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 104:76

Kwarty: 24:24, 22:13, 26:10, 32:29.
ZASTAL: Lundberg 10, Williams 10, Ponitka 13, Put 10, Groselle 19 oraz Richard 6, Porada 0, Traczyk 2, Klocek 0, Freimanis 21, Berzins 2, Koszarek 11.
ASTORIA: Sanders 16, Chyliński 12, Bogucki 10, Dambrauskas 5, Gabrić 4 oraz Aleksandrowicz 3, Krasuski 0, Waterman 14, Mar. Nowakowski 4, Niozioł 8.

1. połowa - nieoczekiwanie - dość długo miała wyrównany przebieg. Po 13 minutach goście prowadzili 28:24. Miejscowi doregulowali jednak celowniki (zaczęły wpadać im „trójki”), zdominowali tablice i do szatni schodzili z 9-punktową zaliczką (46:37).

Kluczowa była 3. kwarta. Mistrzowie Polski wygrali ją aż 26:10, by później kontrolować wydarzenia na parkiecie. Gracze Zastalu triumfowali w pełni zasłużenie. Aż 14 razy przymierzyli zza łuku (goście tylko 7), lepiej zbierali (47:32), grali bardziej zespołowo (31:18 w asystach), rzadziej gubili piłkę (10:21 w stratach).

Blisko double-double w drużynie przyjezdnej był Zane Waterman (14 pkt, 9 zb.).

Kolejny mecz „Asta” rozegra w sobotę, 30 stycznia u siebie z PGE Spójnią Stargard.