Enea Astoria Bydgoszcz o włos od zwycięstwa w Kutnie

Tomasz Froehlke
Archiwum "Pomorskiej"/Filip Kowalkowski
Enea Astoria Bydgoszcz była bardzo blisko zwycięstwa z Polfarmeksem Kutno w I lidze. Minimalnie przegrała na wyjeździe.

Polfamex Kutno - Enea Astoria Bydgoszcz 65:63 (23:20, 19:26, 12:6, 11:11)
POLFARMEX: Zębski 15, Sobczak 12, Szwed 12, Janiak 6 (1), Antczak 6 oraz Marek 8, Kobus 6 (1), Tradecki 0.
ASTORIA: Aleksandrowicz 15, Gospodarek 12, Szyttenholm 9, Frąckiewicz 6, Pochocki 4 oraz Śpica 7, Fatz 6, Barszczyk 2, Bierwagen 2, Kornijec 0.

Bydgoszczanie rozpoczęli tym meczem rundę rewanżową. Na początek drugiej odsłony ligi przegrali z Polfarmexem u siebie, ale na wyjeździe byli bardzo blisko zwycięstwa. Gdyby nie słaba, by nie powiedzieć, tragiczna skuteczność przez dwie ostatnie kwarty. Zdobyli w nich tylko... 17 pkt., przez cały mecz nie trafili ani jednego rzutu za 3 pkt. (0/6), a i tak... byli bliscy zwycięstwa.

W miejsce kontuzjowanego Mikołaja Groda został pozyskany Michał Aleksandrowicz, który był - co prawda - najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole, ale trafił tylko 5/11 z gry.
[podobne]
Pomimo słabej skuteczności, mecz rozstrzygnął się w samej koncówce. Ważny był moment od 33 min., gdy po raz ostatni był remis 58:58, a potem przez prawie 5 min Astoria nie potrafiła zdobyć punktu. Trafiali January Sobczak, Mateusz Zębski i Damian Antczak. Ale jeszcze w ostatnich 2 min w końcu trafili Partyk Gospadarek i Aleksandrowicz i był znowu remis 63:63.

Na pół minuty przed końcem na prowadzenie znów wyprowadził Polfamex Zębski, a rzuty Doriana Szyttenohlma i Bartosza Pochockieg okazały się niecelne.

Sportowe Podsumowanie Weekendu. Baumgart sportowcem regionu.