Enea Astoria Bydgoszcz walczyła z mistrzem Polski [relacja, zdjęcia]

Krzysztof Wypijewski
Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea BC Zielona Góra
Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea BC Zielona Góra Dariusz Bloch
Bydgoscy koszykarze przegrali w środę wieczorem we własnej hali z Zastalem Enea BC Zielona Góra 87:101 w zaległym meczu 8. kolejki Energa Basket Ligi.

Faworytem spotkania byli goście, którzy przed wizytą w hali „Arena” legitymowali się bilansem 10-1, a w minioną sobotę pokonali mocarny Uniks Kazań 92:86 w meczu ligi VTB. Porażka z taką ekipą ujmy „Aście” nie przynosi. Bydgoszczanie mają obecnie w dorobku 20 punktów (6-8) i zajmują 8. miejsce w tabeli Energa Basket Ligi.

Początek meczu był niezwykle ofensywny. W 1. kwarcie koszykarze obu drużyn oddali aż 40 rzutów z gry, z których 24 doszło celu.
Miejscowi trafiali częściej (13 razy) i po 10 minutach prowadzili 32:29.

Krótka przerwa rozregulowała celowniki gospodarzy, którzy w 2. kwarcie zanotowali zaledwie 6 udanych prób na 21 (łącznie z rzutami wolnymi). Mistrz Polski pewnie wygrał tę część spotkania 26:14 i do szatni schodził z 9-punktowym prowadzeniem (55:46).

Do przerwy w ekipie Astorii zawodził szczególnie Corey Sanders (2 pkt, 1/5 z gry). Bydgoszczanie nie radzili sobie ponadto w walce pod tablicami (25:14 w zbiórkach dla zielonogórzan).

Po zmianie stron Zastal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Gdy Astoria zbliżyła się na 5 oczek (po „dwójce” Sandersa było 73:78), goście błyskawicznie odpowiedzieli trafieniami za 2 i 3 punkty Krisa Richarda. Ostatecznie mistrz Polski triumfował 101:87.

O sukcesie zielonogórzan przesądziły dwa elementy: skuteczność rzutów z gry (54%-45%) oraz zbiórki (43-26). Na nic zdało się double-double przebudzonego po przerwie Sandersa (12 pkt, 10 asyst).

Kolejne ligowe spotkanie Enea Astoria ma zaplanowane dopiero na 6 grudnia (niedziela). Tego dnia bydgoszczanie zawitają do Lublina na mecz z Pszczółką Startem.

Enea Astoria Bydgoszcz – Zastal Enea BC Zielona Góra 87:101

Kwarty: 32:29, 14:26, 23:21, 18:25.
Astoria: Sanders 12, Chyliński 16, Frąckiewicz 2, Nizioł 3, Gabrić 18 oraz Aleksandrowicz 16, Loncar 20, Krasuski 0, Mar. Nowakowski 0.
Zastal: Lundberg 12, Williams 6, Ponitka 8, Reynolds 19, Groselle 21 oraz Richard 17, Freimanis 18, Koszarek 0.

„Czarne Pantery” z Bydgoszczy nie zawodzą. 15-letnia Daria d...