Enea Astoria znów rozhartowała Stal! [zdjęcia kibice+mecz]

Krzysztof Wypijewski
Enea Astoria - Stal Ostrów
Enea Astoria - Stal Ostrów Tomasz Czachorowski
Bydgoscy koszykarze wygrali w hali "Arena" z BM Slam Stal Ostrów 95:78 w meczu 16. kolejki, otwierającej rundę rewanżową w Energa Basket Lidze. To dopiero szóste zwycięstwo Asty w tym sezonie i drugie na własnym parkiecie.

Bydgoszczanie doskonali rozegrali II kwartę (36:18), dzięki czemu do szatni schodzili z 17-punktową przewagą (53:36). Do przerwy świetnie spisywali się zwłaszcza zawodnicy wprowadzeni z ławki, którzy zdobyli aż 26 oczek (rezerwowi Stali tylko 12). Imponowali Michał Nowakowski (6/8 rzutów z gry, 13 pkt) oraz Łukasz Frąckiewicz (5/6, 10 pkt).

W III kwarcie gospodarze zatracili skuteczność rzutową i Stal w pewnym momencie zredukowała stratę do 8 oczek. W końcówce przebudził się jednak AJ Walton, zdobył 6 punktów z rządu, dzięki czemu przed ostatnimi 10 minutami "Asta" prowadziła 71:60.

W finałowej kwarcie bydgoszczanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, pewnie pokonując Stal 95:78. To druga wygrana bydgoszczan nad ostrowianami w tym sezonie.

Bydgoszczanie mieli zdecydowanie lepiej nastawione celowniki (56 proc. skuteczności rzutów z gry, przy 40 proc. gości), byli skuteczniejsi pod tablicami (39:31 w zbiórkach), grali bardziej zespołowo (26:18 w asystach), przechwycili ponadto więcej piłek (10:5).

Kolejne ligowe spotkanie Enea Astoria rozegra 24 stycznia u siebie z Legią Warszawa (17.30, Polsat Sport Extra). Wcześniej powinny odbyć się derby w Toruniu, ale zostały przełożone na kwiecień.

ENEA ASTORIA - BM SLAM OSTRÓW 95:78 (17:18, 36:18, 18:24, 24:18)

Bydgoszcz: Clyburn 4, Zębski 7, Chyliński 19, Walton 9, Kemp 16, oraz Szyttenholm 2, Aleksandrowicz 5, Krasuski 0, Mich. Nowakowski 19, Frąckiewicz 12, Mar. Nowakowski 2.

Ostrów: Threatt 14, Mokros 6, Jevtović 12, Garbacz 6, Dambrauskas 11 oraz Ryżek 0, Wiśniewski 5, Szymkiewicz 19, Jackson 2, Dylewicz 3.