Fuks lepszy od Gwiazdy w derbach powiatu

Piotr Pubanz
Fragment meczu KS Skarpa (na biało) Łokietek Wierzchucin Królewski. Przy piłce strzelec jednego z goli dla miejscowych Krystian Pyrc. Piotr Pubanz
Kilka ciekawych spotkań odbyło się w 10. kolejce B-klasy. W arcyciekawych derbach powiatu sępoleńskiego Fuks Wielowicz pokonał 2:1 Gwiazdę Sypniewo, a wynik został ustalony w niecały kwadrans.

Już po 10 minutach gry gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Koniszewskiego i Grochowskiego, goście natomiast honorowe trafienie zaliczyli w 13. min. (Oelberg). Sporo emocji przyniosło spotkanie w Skarpie, gdzie miejscowi podejmowali Łokietka. Goście mieli w swych szeregach znakomicie dysponowanego Klateckiego, który zaliczył hat tricka, strzelając dwa gole w ostatnich fragmentach pierwszej połowy oraz w doliczonym czasie gry meczu.

Hat tricka w tej kolejce zaliczył też Remigiusz Błociński z Gromu Więcbork. Na czele tabeli znajduje się nadal Cis, pauzujący w tej kolejce, który lepszym bilansem bramkowym wyprzedza Dąbrowę Chełmińską. Trzeci jest Fuks. W grupie 2. B-klasy nasz jedynak Victoria Śliwice pauzowała i do lidera z Osia traci już sześć „oczek”.

Wyniki 10. kolejki:
B-klasy
Grupa 1:
Victoria – Kęsowo 4:2 (Ernest Frątczak, Bartosz Szymański), Skarpa - Łokietek 2:3 (Michał Minor, Krystian Pyrc), Fuks – Gwiazda 2:1 (Damian Koniszewski, Arkadiusz Grochowski – Łukasz Oelberg), Taxus - Grom 3:6 (Kamil Twardy 2, samobójcza – Remigiusz Błociński 3, Sylwester Trzósło, Krystian Cyran, Krystian Kallas), Dąbrowa – Kamionka 3:0 (wo).

13. Sokół Nowy Dwór 9 4 12-27

Grupa 2.: Gwiazda – Czarni 2:2, Tęcza - Wisła G. 2:0, Wisła F. - Zryw 3:0, Sparta – Ułani 4:0, Struga – Grom 2:5.

1. Grom Osie 10 27 32-11
2. Victoria Śliwice 10 21 24-11
3. Sparta Przysiersk 10 19 24-10
4. Tęcza Wiąg 10 19 37-19
5. Wisła Fordon 10 18 20-20
6. Czarni Lniano 10 15 21-20
7. Wisła Gruczno 10 15 16-13
8. Zryw Wielki Lubień 10 12 15-17