Fuks Wielowicz w rozgrywkach Regionalnego Pucharu Polski. Piłkarki odpadły, piłkarze grają dalej

Piotr Pubanz
„Fuksiary” (w pasy) nie sprostały w Szynwałdzie faworyzowanej ekipie KKP.
„Fuksiary” (w pasy) nie sprostały w Szynwałdzie faworyzowanej ekipie KKP. Piotr Pubanz
Piłkarze z Wielowicza mieli „fuksa”, wygrywając walkowerem z Gromem Więcbork. Z rozgrywek pucharowych odpadły „Fuksiary” ulegając 1:8 pierwszoligowcowi z Bydgoszczy KKP.

FUKS WIELOWICZ – KKP BYDGOSZCZ 1:8 (1:2) Bramki: Natalia Sowińska - Ilona Raczkowska 4, Anna Lewandowska 2, Jessie Vilkofsky, Nikola Puczek. FUKS: Wiktoria Kluza - Julia Batke, Kinga Nowicka, Wiktoria Pacek (Małgorzata Górska), Aleksandra Krupa, Zuzanna Wieczorek (Nicole Nowak), Marlena Tomczak, Natalia Drzewiecka, Anita Brzykcy, Katarzyna Chylewska (Sandra Głąbicka, Klaudia Dolatowska), Natalia Sowińska (Paulina Drzewiecka).

Mecz Dawida z Goliatem zakończył się pewną wygraną faworyta, chociaż przez większość pierwszej połowy pachniało w Szynwałdzie niespodzianką. „Fuksiary” krótko prowadziły, potem dwa gole zdobyły bydgoszczanki i na przerwę schodziły prowadząc 2:1. Druga połowa to już gra KKP bez taryfy ulgowej. Pierwszoligowe piłkarki całkowicie zdominowały grę, strzelając gola za golem. Mimo porażki, ambitnym „Fuksiarom” należą się i tak wielkie słowa uznania, zwłaszcza za postawę w pierwszej połowie.

FUKS WIELOWICZ – GROM WIĘCBORK 3:0 (wo) Goście przyjechali na mecz do Szynwałdu bez aktualnych badań lekarskich i sędziowie po 15 minutach odgwizdali walkower. Wydział Ewidencji i Gier nie podjął jeszcze decyzji co do tego spotkania, ale to tylko formalność. Wiadomym już jest, że w II rundzie Pucharu Polski Fuks podejmie Sportis Łochowo. Mecz zaplanowano na 5 września.