Kacper Chudzik
Wicemistrz Polski SPR Wisła Płock zmierzył się z SPR Chrobrym Głogów. Chrobry przegrał, ale nie oddał zwycięstwa łatwo. Zobaczcie zdjęcia kibiców z tego spotkania.

Na kibiców meczu w Głogowie czekało sporo emocji. Pierwszą połowę SPR Chrobry Głogów zaczął zaskakująco i szedł z wicemistrzem Polski łeb w łeb - w pewnym momencie nawet wychodząc na prowadzenie. Ten wyrównany poziom, który zaskoczył ekipę gości utrzymywał się do końca pierwszej połowy. Do szatni Wisła Płock schodziła zaledwie z jednym punktem przewagi.

Sytuacja zaczęła zmieniać się zaraz po zmianie połów. W szatni wicemistrza Polski, który w tym sezonie ma szansę na zdobycie pierwszego miejsca, musiało być ostro. I tak w drugiej połowie goście zaczęli budować większą przewagę. Chociaż trzeba przyznać, że gospodarze wciąż nie odpuszczali i serwowali kibicom piękne widowisko. To był ostatni w tym sezonie mecz głogowian we własnej hali, dlatego jako pożegnanie przed wakacjami - było to bardzo dobre spotkanie.

– Widać było, że przeciwnicy rotowali składem, mieli więcej doświadczonych ludzi. Ale chwała chłopakom za to, że grali do końca, do ostatniej sekundy. Nie jest sztuką pokazać się ze słabszym przeciwnikiem, a stanąć dobrze do walki z silniejszym. Całe szczęście obyło się bez kontuzji, a przed nami ostatni ligowy mecz. Postaramy się odpowiednio zakończyć ten sezon – mówił po meczu Vitalij Nat, trener SPR-u Chrobry Głogów.

Ostatecznie Wisła Płock pokonała Chrobrego Głogów 30:26. Kolejny mecz głogowianie rozegrają na wyjeździe. W niedzielę, 15 maja, zmierzą się z Sandrą Spa Pogoń Szczecin. Początek spotkania o godz. 15.

Dodajmy, że przed rozpoczęciem meczu oficjalnie Damiana Krzysztofika i Dawida Przysieka, którzy po sezonie odchodzą z głogowskiego klubu.

Podczas spotkania ekipie SPR Chrobry Głogów pomagał mocny doping ze strony kibiców. Zobaczcie zdjęcia z trybun tego spotkania. Może znajdziecie siebie w naszej galerii?

Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 26:30 (15:16)

Chrobry: Stachera, Dereviankin 1,– Krzywicki 2, Grabowski 2, Zdobylak 4, Klinger 1, Orpik 4, Kosznik 1, Jamioł 2, Matuszak 2, Styrcz, Paterek 4, Skiba 3

Wisła Płock: Witkowski, Morawski– Daćko, Lucin 4, Jurecic 7, Mitrovic, Serdio 1, Susnja 1, Szita 2, Krajewski 2, Terzic, Mihic 2, Czapliński 4, Mindeghia 4, Zhitnikov 3