GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Paweł Skraba
Zawisza nadal w walce o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Bydgoszczanie pokonali na wyjeździe GKS Bełchatów 4:1.

Wideo - Mariusz Rumak po meczu

Wideo - Jakub Świerczok

GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz 1:4 (0:2)
Bramki: Małkowski (59) oraz Mica (8), Barisić (11, 63), Świerczok (65).
GKS: Zubas - Zbozień, Baranowski, Flis, Mójta - Rachwał, Witasik (41. Komołow) - Wroński (69. Rokić), Wacławczyk (69. Olszar), Małkowski - Piech.
ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki, Micael, Marić, Pulhac - Majewski, Drygas - Pawłowski (80. Smektała) Mica, Alvarihno (90+3. Denković) - Barisić (64. Świerczok)

KONIEC!
90+3' - Drygas wybija piłkę zmierzającą do bramki.
90+3' - Denković za Alvaro.
90' - Sędzia dolicza trzy minuty.
89' - Kolejna groźna akcja Zawiszy, który nie ma już chyba wątpliwości, wywiezie z Bełchatowa trzy punkty.
86' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mójta, ale bydgoszczanie opanowali sytuacje.
85' - Z dystansu uderzał Rokić, ale jego strzał był bardzo niecelny.
83' - Świerczok strzelił z połowy boiska i o mały włos nie zaskoczył Zubasa.
80' - Smektała wchodzi za Pawłowskiego.
78' - Małe kłopoty techniczne, przepraszamy.
72' - Z dystansu uderzał Pawłowski, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
69' - Dwie zmiany w zespole gospodarzy.
66' - Wielu kibiców GKS opuszcza już stadion.
65' - GOOOL! Tego meczu Zawisza już nie może przegrać. Gola strzela Świerczok, który przed momentem pojawił się na boisku. Mariusz Rumak miał trenerskiego nosa ;)
64' - Zmiana w Zawiszy. Za Barisica wchodzi Świerczok.
63' - GOL! Kapitalne podanie Drygasa do Barisica. Chorwat tym razem wykorzystuje sytuację.
62' - Z rzutu wolnego uderzał Mójta, ale posłał piłkę obok bramki.
59' - GOL! GKS zdobywa kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisuje się Maciej Małkowski. Zawiszanie popełnili błędy w ofensywie.
57' - Kolejna niezła kontra Zawiszy, Mica podjął jednak złą decyzję w polu karnym i stracił piłkę.
55' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, ale nieco zbyt wysoko i jego partnerzy nie doszli do piłki.
54' - Z rzut rożnego rożnego dośrodkowywał Mójta, wcześniej "główkował" Piech. Zawiszanie jednak opanowali sytuację i wyprowadzili groźną kontrę. Szkoda, ze zabrakło im precyzji.
53' - Okres wyrównanej gry. Cieszy że zawiszanie nie dali się zdominować zespołowi GKS, który naturalnie musi być bardzo ofensywnie usposobiony.
48' - Niespodziewany strzał Alvarihno. Broni jednak Zubas.
47' - Mocno, mocno - krzyczy do swoich podopiecznych trener Rumak. Szkoleniowiec nie chce, by już od początku GKS przejął inicjatywę.
47' - Groźne dośrodkowanie, Piech na szczęście nie zamyka akcji.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 2:0!
44' - Po rzucie z autu doszło do zamieszania pod bramką Zawiszy. Fatalnie przestrzelił Piech!
43' - Z dystansu uderzył Alvarihno, ale pewnie obronił Zubas.
41' - Za Witasika wchodzi Komołow.
41' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Alvarihno. Powiedzmy o tej wrzutce tylko tyle, że była.
40' - Małkowski ponownie fauluje Pawłowskiego przed polem karnym.
39' - Znów zakotłowało się pod bramką GKS.
38' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Alvarihno. Pod bramką GKS doszło do zamieszania, ale bydgoszczanom zabrakło nieco precyzji.
37' - Pawłowski faulowany przez Małkowskiego. Będzie rzut wolny dla Zawiszy i szansa na 3:0.
36' - Powinno być 3:0! Barisić w kapitalnej sytuacji strzela w bramkarza.
35' - Częściej przy piłce są obecnie bełchatowianie, ale niewiele z tego wynika.
31' - GKS przeprowadził kontrę, zakończoną niecelnym strzałem Piecha.
30' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, ale kiepsko i piłkę przejął Rachwał.
29' - W pole karne dośrodkowywał Mójta, fatalny błąd popełnił Sandomierski i gospodarze byli bliscy zdobycia kontaktowej bramki. Uff... zawiszanie mieli wiele w tej sytuacji wiele szczęścia.
29' - Wroński wygrał pojedynek z Pulhaciem i zagrał w pole karne. Sytuację opanował jednak Majewski.
25' - Opatrywani przez medyków są Pulhac i Wroński. Od początku meczu "iskrzy" pomiędzy tymi zawodnikami.
23' - Mogło być 3:0 dla "Zetki". W ostatniej chwili Barisica uprzedził jednak Zubas.
22' - Miejscowi egzekwowali rzut wolny, ale zmarnowali swoją szansę.
19' - Majewski ukarany żółtą kartką po faulu na Wrońskim.
16' - Zawiszanie kontrolują wydarzenia na boisku i nadal próbują konstruować akcję ofensywne. Bełchatowianie są w szoku. Wroński w kilku niecenzuralnych słowach skomentował sytuację na boisku.
13' - Trener Rumak nadal zachęca swoich podopiecznych do ofensywy.
11' - GOL! Mieliśmy rację! Kolejna kontra gości i znów gol. Strzelcem gola Barisić. 2:0 dla Zawiszy!!!
10' - Go, go - krzyczy trener Rumak. Zawiszanie będą teraz dążyć do szybkiego podwyższenia prowadzenia?
9' - Mica ma patent na GKS. W rundzie zasadniczej Portugalczyk strzelił w Bełchatowie dwa gole.
8' - GOL! Świetna kontra Zawiszy! Na listę strzelców wpisuje się Mica. Bydgoszczanie prowadzą 1:0!
7' - Starcie Pulhaca z Piechem. Widać, ze piłkarze obu zespołów są odpowiedni zmotywowani do rywalizacji.
6' - Po fauli Piecha na Mica sędzia podyktował rzutu wolny. Mica wrzucił następnie piłkę w pole karne, ale miejscowi opanowali sytuację we własnej szesnastce.
5' - Alvarihno dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale jeden z przyjezdnych wybił piłkę poza pole karne.
4' - Drygas przechwycił piłkę w środku pola. Pulhac ruszył lewą stroną i dośrodkowywał. Głową uderzył Pawłowski, ale wprost w bramkarza GKS.
3' - W początkowej fazie gra toczy się w środku pola.
1' - Rozpoczyna się mecz. Trzymamy kciuki za niebiesko-czarnych.

To niezwykle ważny mecz dla niebiesko-czarnych. Zwycięstwo pozwoli im jeszcze realnie myśleć o otrzymaniu w T-Mobile Ekstraklasie. Porażka przekreśli w zasadzie szansę ekipy Mariusza Rumaka na utrzymanie.