Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL: Bartosz Kotłowski i Marta Szenk najlepsi [zdjęcia]

MM Bydgoszcz
Trudne warunki nie odstraszyły biegaczy - linię mety w Myślęcinku minęły 532 osoby. citytrail.pl
Bartosz Kotłowski (LKS Ostromecko) i Marta Szenk zwyciężyli w piątym biegu w ramach cyklu Grand Prix Bydgoszcz CITY TRAIL. W niedzielnych warunkach niezwykle trudno było walczyć o dobre rezultaty bez odpowiedniego obuwia - ubita warstwa śniegu była śliska i nie sprzyjała szybkiemu bieganiu.

Czas Bartosza Kotłkowskiego to 15:43. Marta Szenk pokonała 5-kilometrową trasę w 18:44. Wczorajsze zwycięstwo Bartka zapewniło mu wygraną w klasyfikacji generalnej, bowiem ma na koncie już trzy wygrane i jedno drugie miejsce. Marta również zwyciężyła po raz trzeci, jednak nie jest jeszcze pewna końcowego sukcesu, ponieważ aby została sklasyfikowana musi ukończyć co najmniej cztery biegi, a dotychczas startowała trzy razy.

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi sportowcy rywalizowali na czterech dystansach, w pięciu kategoriach wiekowych. Łącznie we wszystkich biegach wystartowało ponad 100 zawodników.
Ostatni bieg CITY TRAIL w Bydgoszczy w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 8 marca. Podsumowanie cyklu – tradycyjnie już – będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu.