Gwardia wygrała z Centrostalem i zagra w play-off

Michał Młodzikowski
Siatkarki GCB Centrostalu Bydgoszcz przegrały we własnej hali z Impel Gwardią Wrocław 2:3.

Bydgoszczanki przegrały dwa pierwsze sety. Dopiero wtedy zespół Piotra Makowskiego nabrał wiatru w żagle. Być może w drużynę Gwardii wkradło się lekkie rozluźnienie. Przyjezdne miały już pewny przynajmniej jeden punkt, a to oznaczało, że zagrają w play-off PlusLigi Kobiet. Centrostal wygrał dwa kolejne sety i o wyniku meczu decydował tie-break. W nim jednak bydgoszczanki nie miały za wiele do powiedzenia. Przegrały do 5 i cały mecz 2:3.

Wygrana wrocławianek oznacza, że zespól ten rzutem na taśmę awansował do fazy play-off, spychając na dziewiąte miejsce Stal Mielec. Wrocławianki zmierzą się z pierwszą drużyną po rundzie zasadniczej - BKS Aluprof Bielsko-Biała. Centrostal zajął siódme miejsce i play-off będzie grał z Muszynianką.

GCB Centrostal Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (23:25, 22:25, 25:19, 25:22, 5:15) 1. Aluprof Bielsko-Biała 48 pkt.