Heynen i spółka zdobyli stolicę

MM Bydgoszcz
Transfer Bydgoszcz wygrał w Warszawie po czterosetowym pojedynku ...
Transfer Bydgoszcz wygrał w Warszawie po czterosetowym pojedynku ... AG
Transfer Bydgoszcz wygrał w Warszawie po czterosetowym pojedynku z AZS-em Politechniką Warszawską i dzięki temu zwycięstwu awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli. MVP meczu został wybrany po raz kolejny w tym sezonie atakujący naszej drużyny, Jakub Jarosz.

Gospodarze w pierwszych dwóch partiach byli jedynie tłem dla bydgoskiej drużyny, która wygrała odpowiednio do 15 i 19. Trzeci set od początku był bardzo wyrównany, a jego końcówka toczyła się na przewagi. Ostatecznie, więcej zimnej krwi pod siatką zachowali warszawianie, którzy wygrali 27:25.

W czwartym secie rywalizacja przebiegała punkt za punkt, jednak w decydujących momentach to podopieczni Vitala Heynena zdobywali punkty wygrywając seta do 23 i całe spotkanie 3:1. Było to drugie zwycięstwo bydgoskiej drużyny w ostatnim tygodniu.

Bydgoszczanie wzięli udany rewanż za przegraną w „Łuczniczce” z początku października. Statuetkę najbardziej wartościowego zawodnika meczu zdobył Jakub Jarosz, który zapisał na swoim koncie 18 punktów.

Po tej wygranej, siatkarze znad Brdy awansowali o dwie pozycje w tabeli PlusLigi i z dorobkiem 27 punktów znajdują się tuż przed Jastrzębskim i ZAKSĄ.

AZS Politechnika Warszawska - Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)