Historyczne zwycięstwo bydgoskich piłkarek

Piłkarki KKP MAX-Spint Bydgoszcz w meczu inauguracyjnym swoje ...
Piłkarki KKP MAX-Spint Bydgoszcz w meczu inauguracyjnym swoje ... sxc.hu
Piłkarki KKP MAX-Spint Bydgoszcz w meczu inauguracyjnym swoje zmagania na poziomie Ekstraligi pokonały na własnym boisku Mitech Żywiec 3:1. Rozgrywki otworzyły nową kartę w historii bydgoskiego futbolu.

Rozpoczęcie zmagań na najwyższym szczeblu rozgrywek kobiecych zaowocowało wysoką frekwencją na obiekcie przy ulicy Słowiańskiej. Na trybunach stadionu im. Eugeniusza Fołtyna zasiadł m.in. Eugeniusz Nowak, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który przekazał zawodniczkom gratulacje z tytułu awansu do Ekstraligi oraz wręczył komplet nowych strojów sportowych.

Przed pierwszym gwizdkiem rozpoczynającym zmagania dziewczyn w Ekstralidze kibice zadawali sobie najwięcej pytań dotyczących szans na utrzymanie się sezonu w tej klasie rozgrywkowej. Podopieczne trenera Sławomira Malickiego do nowego sezonu przystąpiły z trzema nowymi zawodniczkami: Martą Wiśniewską z Bałaganów Łubianka, Justyną Ałtyn oraz Agnieszką Pencherkiewicz z Unii Racibórz, która w obecnej kadrze bydgoskiego klubu jest jedyną zawodniczką z doświadczeniem na poziomie Ekstraligi. To właśnie 20-letnią Pencherkiewicz oglądaliśmy jako jedyną nową twarz w wyjściowej jedenastce drużyny trenera Malickiego.

Na pierwszą z czterech bramek, które padły tego dnia na boisku w Bydgoszczy było trzeba czekać do 37. minuty. Wtedy to najskuteczniejsza w ubiegłym sezonie Karolina Pancek strzałem z rzutu wolnego pokonała bramkarkę TS Mitech Żywiec. Mogło się wydawać, że teraz najważniejszym elementem gry miejscowych piłkarek będzie utrzymanie prowadzenia do końca pierwszej części gry. Nic jednak bardziej mylnego. W 43. minucie po rzucie rożnym Pancek drugi raz wbiła futbolówkę do siatki rywalek, tym razem po strzale głową.

Pierwsze minuty drugiej odsłony spotkania i dobra postawa w bramce Dari Granowskiej nie wskazywały, że bydgoszczanki łatwo oddadzą wypracowane w pierwszej połowie prowadzenie. W 65. minucie kropkę nad "i" postawiła Magdalena Siekierska, która przelobowała bramkarkę z Żywca. Trzy minuty przed końcem spotkania honorowe trafienie dla gości z rzutu wolnego zdobyła jedna z młodzieżowych Reprezentantek Polski w zespole Mitechu Agada Droździk. W doliczonym czasie gry prowadzenie mogła podwyższyć jeszcze wspomniana wcześniej Agnieszka Pencherkiewicz, lecz jej strzał - po rajdzie przez całe boisko - minął światło bramki.

Już w najbliższą środę zawodniczki KPP Bydgoszcz zagrają w Szczecinie z czwartym zespołem ubiegłego sezonu Pogonią Womem. Na własnym boisku zaprezentują się natomiast 27 sierpnia o godzinie 12:00, kiedy to podejmować będą Górnika Łęczna.

KKP Max-Sprint Bydgoszcz - TS Mitech Żywiec 3:1
Karolika Pancek (37., 43.,), Magdalena Siekierska (65.) - Agata Droździk (87.)

KPP Bydgoszcz: Daria Granowska - Gabierla Sass, Agnieszka Pencherkiewicz, Anna Pawłowska (73. Natalia Arbuz), Joanna Daleszczyk, Natalia Makowska, Ewelina Balcewicz (59. Dorota Krychowiak), Natalia Sieradzka, Karolina Pancek (75. Oliwia Krauze), Magdalena Siekierska (78. Marta Wiśniewska), Agata Kutnik.
Rezerowe które nie grały: Anna Palińska - Sylwia Chyżewska.

Mitech Żywiec: Aleksandra Komosa – Katarzyna Wnuk, Karolina Zasada, Karolina Wiśniewska, Krystyna Kuśnierz, Katarzyna Szymczak (46. Dominika Bernacka), Angelina Łąckiewicz-Imielska, Magdalena Chrzanowska, Marzena Cholewska, Agata Droździk, Weronika Żak.
Rezerwowe, które nie grały: Katarzyna Hudecka - Katarzyna Gaweł, Agnieszka Spendel, Halina Półtorak

Żółta kartka: Magdalena Siekierska.

Sędziowały: Monika Mularczyk - Anna Dąbrowska, Aleksandra Prus.
Obserwator: Janusz Eksztajn.