Jerzy Dudek znowu numer 1

.
Liverpool zremisował wtorkowy mecz Premier League z Portsmouth 1:1 (0:0). Angielskie media krytykują za stratę bramki w ostatniej minucie Jerzego Dudka.

Liverpool zremisował wtorkowy mecz Premier League z Portsmouth 1:1 (0:0).

Angielskie media krytykują za stratę bramki w ostatniej minucie Jerzego Dudka. Polskiego piłkarza broni trener „The Reds” Rafael Benitez.

„Dudek zrujnował kolejny superwystęp Stevena Gerrarda” - surowo ocenił bramkarza reprezentacji Polski dziennik „The Sun”.

Liverpool prowadził od 70. minuty po strzale z dystansu właśnie Gerrarda. W ostatniej minucie wyrównał Lomana Lua Lua. Po dośrodkowaniu Matthewa Taylora, Dudek wybił piłkę, którą głową do jego bramki skierował napastnik z Demokratycznej Rupubliki Kongo. Za stratę gola Dudka nie obwiniał jednak szkoleniowiec Liverpoolu, Rafael Benitez. „To była bardzo trudna sytuacja dla Jerzego.

Spodziewał się dośrodkowania Taylora, tymczasem tamtemu wyszedł strzał. Nie oskarżam Dudka o to, co się stało” - powiedział.

„Wcześniej mieliśmy wiele okazji, których nie wykorzystaliśmy. Dlatego nie zdobyliśmy trzech punktów” - dodał hiszpański trener.

„The Sun” ocenił występ Dudka, mimo popełnionego błędu, na „6” w 10-punktowej skali. Wyższe noty w Liverpoolu otrzymało tylko trzech piłkarzy, najwyższą - Gerard (8).
Jerzy Dudek wrócił do bramki „The Reds” po dłuższej przerwie (w Premier League pauzował od 25 września).

Zastąpił Chrisa Kirklanda, który miał serię kilku słabszych występów. Ponadto angielski bramkarz nabawił się ostatnio kontuzji grzbietu.