Jest drugi nowy zawodnik w Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Duże wzmocnienie dla drużyny!

Krzysztof Wypijewski
Jerzy Kanclerz i Wadim Tarasienko
Wadim Tarasienko będzie reprezentował Abramczyk Polonię Bydgoszcz w sezonie 2021.

Tarasienko w tym roku był najskuteczniejszym zawodnikiem II ligi w barwach Wilków Krosnso. Jako tzw. gość startował ponadto w I-ligowym Lokomotivie Daugavpils, notując średnio 2,15 pkt/wyścig.

Lubi owal przy S2. W meczu Polonia – Lokomotiv zdobył dla gości 14+1 (w sześciu startach), z kolei w towarzyskim spotkaniu Polska – Rosja wywalczył 9+2 (w pięciu).

Wadim Tarasienko mieszka w mieście nad Brdą; jego żona Sonia jest lekarzem, jeszcze nie tak dawno odnosiła sukcesy w boksie jako zawodniczka Zawiszy.

W poniedziałek kontrakt z Polonią podpisał Adrian Gała (ostatnio Start Gniezno). W minionym sezonie Gała uzyskał w I lidze średnią 1,75 pkt/bieg. W meczu Polonia – Start zdobył 9 punktów + bonus w pięciu wyścigach; brał też udział w Zooleszcz DPV Logistic Indywidualnych Mistrzostwach eWinner 1. Ligi Żużlowej na torze przy Sportowej (6 oczek w 5 biegach).

Kontrakty z Polonią przedłużyli: Andreas Lyager (Dania) i David Bellego (Francja). Jest duże prawdopodobieństwo, że w środę to samo uczyni Grzegorz Zengota.

Zobaczcie hasła na transparentach, które zobaczyć możemy podczas Strajku Kobiet.

"Nie będę żywą trumną" i "Nawet Muminki są zaniepokojone". S...