Jeszcze łatwiejszy dostęp do wyjątkowej oferty produktów dla domu i ogrodu - drugi sklep Leroy Merlin na mapie Bydgoszczy!

Materiał informacyjny Leroy Merlin
Czesław Pranczk - Dyrektor Sklepu Gigamarket Leroy Merlin Bydgoszcz Toruńska
W ramach rozwoju firmy oraz w odpowiedzi na potrzeby klientów, sieć sklepów budowlano - remontowych Leroy Merlin przygotowuje się do otwarcia kolejnego sklepu w Bydgoszczy. To niewątpliwie duże ułatwienie dla mieszkańców chcących spełniać swoje marzenia o posiadaniu wymarzonego domu oraz ogrodu, a także świetna wiadomość dla osób poszukujących stabilnego zatrudnienia. Takie wydarzenie nie mogło obyć się bez naszej reakcji. Udało nam się porozmawiać z Czesławem Pranczkiem, dyrektorem nowo powstającego Gigamarketu Leroy Merlin. Sprawdź co powiedział nam o tej inwestycji.

Otwarcie nowego sklepu to połączenie ciężkiej pracy i wielkiej odpowiedzialności, ale również niezwykłe wyróżnienie. Co zaprowadziło Cię do miejsca, w którym znajdujesz się w tej chwili? Czy to pierwszy sklep Leroy Merlin, który otwierasz?

Moja przygoda z Leroy Merlin to dla mnie fascynująca historia z gatunku odkrywania i podróży. Z firmą związany jestem od 15 lat. Punkt w Bydgoszczy będzie moim szóstym sklepem sieci Leroy Merlin, jednak po raz pierwszy będzie to otwarcie zupełnie nowego obiektu.

Kolejną nowością jest dla mnie usytuowanie sklepu. Jego wyjście będzie mieściło się bowiem bezpośrednio w galerii handlowej, a nie (jak dotychczas) - przy parkingu. Wiąże się to z innymi rozwiązaniami logistycznymi, innym przepływem klientów.

Zanim powiemy sobie nieco więcej o samym obiekcie - pozwól, że zadamy Ci jeszcze jedno osobiste pytanie. Załóżmy, że ponownie stoisz przed decyzją podjęcia pracy w Leroy Merlin. Zatrudniłbyś się w tej firmie jeszcze raz?

Mogę powiedzieć tylko jedno – zdecydowanie tak. Podczas mojej wieloletniej kariery zawodowej miałem okazję współpracować z różnymi firmami dystrybucyjnymi. Każda miała określoną kulturę i swój własny sposób działania. Leroy Merlin, jako firma rodzinna, była dla mnie naturalnym, a co najważniejsze - świadomym wyborem! A o tym, że czuję się w niej dobrze świadczy chociażby wspomniany wcześniej staż pracy. Obok pełnienia funkcji Dyrektora sklepu jestem też Prezydentem Akcjonariuszy Leroy Merlin Polska. To tylko potwierdza, że wierzę w naszą firmę, jej kierunek rozwoju, ciekawy, wyróżniający się koncept handlowy i atrakcyjność w oczach klientów. Leroy Merlin tworzą zaangażowani ludzie, a to daje mi pozytywnego „kopa” do działania.

Wspaniale, że nowy sklep będzie miał tak doświadczonego dyrektora. Czy powiesz nam jak przebiega budowa obiektu i co zaskoczy klientów, którzy odwiedzą Twój sklep?

Prace budowlane przebiegają zgodnie z harmonogramem, a otwarcie obiektu planujemy w drugiej połowie bieżącego roku. Blisko 11 tys. m2 powierzchni daje duże możliwości, jeśli chodzi o zróżnicowanie oferty. Nasz sklep będzie wyróżniał się jedną z największych stref projektowych, jakimi może pochwalić się cała sieć Leroy Merlin Polska. Dlatego jestem przekonany, że każdy klient znajdzie u nas mnóstwo inspiracji oraz gotowych pomysłów na aranżacje dowolnych pomieszczeń w domu, jak i zagospodarowanie ogrodów.

Ponadto, dodam, że nasi współpracownicy i doradcy klienta przechodzą (lub wkrótce przejdą) staż oraz szkolenia w naszym sklepie na Fordonie. Dzięki temu, już od pierwszego dnia funkcjonowania nowego obiektu, na naszych klientów będą czekali życzliwi i kompetentni fachowcy!

No właśnie, pojawienie się sklepu to pozytywna wiadomość dla klientów, ale także dla osób poszukujących zatrudnienia. Jakie osoby zasilą Twój zespół?

Leroy Merlin tworzy liczna grupa doradców, logistyków, jak i innych specjalistów, których (często niewidoczna) praca, wpływa na postrzeganie nas w oczach klientów. Na szczególne uznanie zasługuje dział kas, który jest ostatnim punktem kontaktu klienta podczas zakupów.

W związku z tym, w naszym zespole potrzebuję osób o różnych kompetencjach, ale przede wszystkim ludzi z pasją, którzy zechcą związać się z nami na dłużej. Doceniam tych, którzy lubią ludzi, preferują częsty kontakt z innymi i chcących sprawdzić się jako doradcy.

Na jakie cechy oraz predyspozycje zwracasz uwagę podczas rozmów z potencjalnymi kandydatami do pracy?

Nie będę ukrywał - najważniejsze są dla mnie kompetencje miękkie. W związku z tym, szukam ludzi otwartych i zaangażowanych. Takich, którzy potrafią współpracować - bez względu na swój wiek oraz staż pracy. Z mojej perspektywy doświadczenie w konkretnej branży jest atutem, ale nie wymogiem. Nasz sprawdzony system szkoleniowy w postaci e-learningu czy np. Szkoły Remontu z powodzeniem uzupełni te braki.

Wspominasz o szkoleniach, a czy zdradzisz nam co jeszcze nowy Gigamarket Bydgoszcz Toruńska ma do zaoferowania swoim pracownikom?

Oprócz wspomnianych już staży, szkoleń e-learningowych oraz praktycznych, mamy w swoim pakiecie ubezpieczenie, darmową opiekę medyczną (z możliwością rozszerzenia na członków rodziny), stały rabat pracowniczy, Kartę Benefit, rozbudowany system premiowy, udział w wynikach czy też możliwość stania się współudziałowcem firmy.

Dodatkowo, każdy z pracowników otrzymuje telefon służbowy, za pomocą którego może się komunikować, sprawdzać informacje na temat artykułów, uczyć się i wymieniać wiedzą. Określone grupy zawodowe mogą też przechodzić konkretne szkolenia - kończące się zdobyciem uprawnień SEP, UDT, jak i wielu innych. Dla osób pragnących rozwijać się zarówno w zawodzie, jak i w strukturze organizacji, istnieją z kolei określone ścieżki awansu.

Zapewniamy odpowiednie ramy, procesy oraz narzędzia - w zamian oczekując zaangażowania i własnej inwencji.

Gdzie możemy znaleźć ogłoszenia o pracę w Leroy Merlin?

Wystarczy wejść na www.kariera.leroymerlin.pl i poszukać ogłoszeń w konkretnej lokalizacji (Bydgoszcz Toruńska). W CV, oprócz informacji o doświadczeniu zawodowym, warto podkreślić chociażby posiadanie dodatkowych kwalifikacji (UDT, SEP, prawo jazdy, szkolenia, kursy itp.).

Zachęcam do jak najobszerniejszego wypełniania dokumentów aplikacyjnych. Czasami, na pierwszy rzut oka, nawet z pozoru niezwiązane z pracą w sklepie budowlanym umiejętności mogą zaważyć o wybraniu takiej, a nie innej kandydatury.

Pozwól, że jeszcze na moment powrócimy do samego obiektu. Czy wymienisz jeden element, który stanowił dla Ciebie największe wyzwanie lub zaskoczenie?

Pomimo tego, że doskonale znałem położenie naszego sklepu (już wcześniej zdarzało mi się robić zakupy w TESCO, które wcześniej właśnie w tym miejscu prowadziło działalność), to jednak nie zdawałem sobie sprawy, jakim wyzwaniem od strony technologicznej i budowlanej będzie uruchomienie obiektu Leroy Merlin w tej lokalizacji.

Największym utrudnieniem okazały się: bliskość rzeki Brdy oraz charakterystyka gleby. Z tego miejsca pragnę przekazać największe wyrazy szacunku i uznania dla inżynierów, projektantów oraz wykonawców, którzy adaptują obiekt do naszych potrzeb!

W ten oto sposób zakończymy ten wywiad. Ale zanim to zrobimy – ostatnie słowa należą do Ciebie. Czy zechcesz dodać coś na koniec?

Jasne, bardzo dziękuję! Bydgoszcz jest wyjątkowym - i moim zdaniem - niedocenianym miastem, które pokochałem osiedlając się tutaj na stałe. Wierzę, że Gigamarket Leroy Merlin Bydgoszcz Toruńska zapewni okolicznym mieszkańcom doskonałe warunki do spełniania marzeń o posiadaniu wyjątkowych wnętrz oraz ogrodów. Jestem też przekonany, że obiekt stanie się świetnym miejscem, w którym wiele ludzi znajdzie stabilne i bezpieczne zatrudnienie.

Materiał oryginalny: Jeszcze łatwiejszy dostęp do wyjątkowej oferty produktów dla domu i ogrodu - drugi sklep Leroy Merlin na mapie Bydgoszczy! - Kujawsko-Pomorskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie