Julie McBride znów na parkiecie. Artego Bydgoszcz lepsze od Widzewa Łódź [zdjęcia, wideo]

Fa, zdjęcia Dariusz Bloch
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego we własnej hali koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały z Widzewem Łódź 85:75.
Od początku meczu na parkiecie pojawiła się podstawowa rozgrywająca Julie McBride, której z powodu drobnego urazu kolana zabrakło w niedzielę przeciwko Ślęzie Wrocław (69:70). Koszykarka na „dzień dobry” trafiła za trzy (13 pkt, 14 as., 6 zb.).
Schodząc na przerwę podopieczne Tomasza Herkta prowadziły 10 punktami. Zaraz  po wznowieniu gry w III kwarcie dobrze dysponowana tego wieczoru Elżbieta Międzik (21 pkt) rzuciła „trójkę”, a potem bydgoskie koszykarki, kontrolując wydarzenia na parkiecie, utrzymały to prowadzenie. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu też wygrały bydgoszczanki - 80:67.

Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:75 (22:20, 17:9, 26:29, 20:17).
Artego: Międzik 21 (4/8 za 3, 4/4 za 2), McBride 13 (3/3 za 2, 2/3 za 3, 14 as., 6 zb.), Stanković 16 (7/13 za 2, 2/2 za 1, 13 zb., 6 as.), Hornbuckle 6 (3/3 za 2, 9 zb.), Morrison 13 (4/8 za 2, 5/6 za 1) oraz Poboży 6 (3/5 za 2), Szott-Hejmej 5, Radocaj 5 (3/4 za 1), Kocaj 0, Kuczyńska 0.
Widzew: Gertchen 3, Perisa 3 (5 zb.), Vucković 9 (3/7 za 2), Wilson 16 (3/8 za 3, 6/6 za 1, 6 as.), Ajemba 16 (4/9 za 2, 5/6 za 1, 6 zb.) oraz Drop 2, Pawlak 20 (5/7 za 3), Paździerska 2, Gzinka 4.
W ostatnim meczu sezonu zasadniczego wicemistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z CCC Polkowice, mistrzem Polski i zespołem nr 1 sezonu zasadniczego 2018/2019. Wszystkie mecze 26. kolejki EBLK w sobotę o godz. 19.10.

Artego awansuje na 2. miejsce pod warunkiem, że wygra w Polkowicach, a Energa Toruń (w środę 68:82 w Krakowie z Wisłą) przegra u siebie ze Ślęzą Wrocław.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU W ARTEGO ARENIE >>>>>

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego we własnej hali koszykarki Artego Bydgoszcz wygrały z Widzewem Łódź 85:75. Od początku meczu na parkiecie pojawiła się podstawowa rozgrywająca Julie McBride, której z powodu drobnego urazu kolana zabrakło w niedzielę przeciwko Ślęzie Wrocław (69:70). Koszykarka na „dzień dobry” trafiła za trzy (13 pkt, 14 as., 6 zb.). Schodząc na przerwę podopieczne Tomasza Herkta prowadziły 10 punktami. Zaraz po wznowieniu gry w III kwarcie dobrze dysponowana tego wieczoru Elżbieta Międzik (21 pkt) rzuciła „trójkę”, a potem bydgoskie koszykarki, kontrolując wydarzenia na parkiecie, utrzymały to prowadzenie. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu też wygrały bydgoszczanki - 80:67. Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź 85:75 (22:20, 17:9, 26:29, 20:17). Artego: Międzik 21 (4/8 za 3, 4/4 za 2), McBride 13 (3/3 za 2, 2/3 za 3, 14 as., 6 zb.), Stanković 16 (7/13 za 2, 2/2 za 1, 13 zb., 6 as.), Hornbuckle 6 (3/3 za 2, 9 zb.), Morrison 13 (4/8 za 2, 5/6 za 1) oraz Poboży 6 (3/5 za 2), Szott-Hejmej 5, Radocaj 5 (3/4 za 1), Kocaj 0, Kuczyńska 0. Widzew: Gertchen 3, Perisa 3 (5 zb.), Vucković 9 (3/7 za 2), Wilson 16 (3/8 za 3, 6/6 za 1, 6 as.), Ajemba 16 (4/9 za 2, 5/6 za 1, 6 zb.) oraz Drop 2, Pawlak 20 (5/7 za 3), Paździerska 2, Gzinka 4. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego wicemistrzynie Polski zagrają na wyjeździe z CCC Polkowice, mistrzem Polski i zespołem nr 1 sezonu zasadniczego 2018/2019. Wszystkie mecze 26. kolejki EBLK w sobotę o godz. 19.10. Artego awansuje na 2. miejsce pod warunkiem, że wygra w Polkowicach, a Energa Toruń (w środę 68:82 w Krakowie z Wisłą) przegra u siebie ze Ślęzą Wrocław. ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU W ARTEGO ARENIE >>>>> Zobacz wideo: Artego Bydgoszcz - Widzew Łódź. Fa, zdjęcia Dariusz Bloch

Sportowe Wydarzenie Weekendu - rozpoczęła się piłkarska wiosna w regionie.