Kadetki MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz szóstym zespołem w kraju

red.
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wywalczył szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (U-16 K) podczas Turnieju finałowego rozgrywanego w Krakowie nadesłane
MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wywalczył szóste miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek (U-16 K) podczas Turnieju finałowego rozgrywanego w Krakowie. Podopieczne Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego wygrały pierwszy mecz z Enea AZS Poznań, a w kolejnych musiały uznać wyższość przeciwniczek. Najlepszą zawodniczką bydgoskiego zespołu wybrano Aleksandrę Szymańską.

Bydgoszczanki do Krakowa wyjechały we wtorek, gdzie odbyły trening. Na inaugurację w środę MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz podejmował Enea AZS Poznań. Wynik w trzeciej minucie gry otworzyły poznanianki. W kolejnych minutach toczyła się wyrównana rywalizacja i po 10 minutach było 14:12 dla bydgoszczanek. Drugą odsłonę bardzo dobrze rozpoczęły podopieczne Janika i Malinowskiego, które odskoczyły na 20:12, jednak Enea AZS podgoniła do 22:18, później było 28:18, a do przerwy 40:28. W drugiej połowie MUKS WSG SUPRAVIS kontrolował wynik i ostatecznie wygrał 69:49. Bardzo dobry mecz zagrała Aleksandra Szymańska (27 punktów i 11 zbiórek), 9 punktów rzuciła Amelia Izdebska, a po 8 dorzuciły siostry Kamila i Sandra Rahn, 7 „oczek” i 10 zbiórek miała Weronika Preihs. W drugim meczu niespodziewanie Wisła Can-Pack Kraków pokonała MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski.

W drugim dniu rywalizacji MUKS WSG SUPRAVIS mierzył się z Sokołowem Podlaskim** – głównym faworytem do zdobycia złotych medali. Przeciwniczki rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia – 0:6, bydgoszczankom udało się „utrzymać” do wyniku 6:10, ale po pierwszej kwarcie było już 6:17. Drugą odsłonę meczu sokołowianki rozpoczęły od celnej trójki i było 6:20. Za sprawą punktów Aleksandry Szymańskiej udało się dojść przeciwniczki na 9 punktów – 11:20, ale te znów odskoczyły i na przerwę schodziły z 20-punktową przewagą – 15:35. Niestety w kolejnych dwóch kwartach nadal przeważały zawodniczki MKK Sokołów S.A. OSiR, które ostatecznie wygrały 31:70. W bydgoskiej drużynie ponownie najwięcej punktów wywalczyła Aleksandra Szymańska – 10. Wisła Can-Pack Kraków w drugim meczu uległa Enea AZS Poznań.

W tej sytuacji dla MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz otworzyła się szansa na miejsce w pierwszej czwórce – wystarczyło pokonać Wisłę Can-Pack Kraków. Najpierw sokołowianki wysoko wygrały z poznaniankami – 72:42. Decydujący o miejscu w półfinałach mecz z gospodyniami lepiej rozpoczęły zawodniczki Krzysztofa Janika i Edwarda Malinowskiego – 7:1. Wtedy do głosu doszła Aleksandra Klimas, która w przeciągu niespełna 2 minut trafił trzykrotnie za 3 punkty i wyprowadziła miejscowe na prowadzenie 8:13. Po pierwszej kwarcie Wisła Can-Pack prowadziła 16:25. W drugiej kwarcie udało się dogonić gospodynie na sześć punktów 24:30 i później 28:34, a w końcówce było już 32:36, ale Wisła zdołała odskoczyć przed przerwą na 34:41. W drugiej połowie różnica wahała się w okolicach 10 punktów. W decydującej odsłonie MUKS WSG SUPRAVIS zaczął gonić i doprowadził do stanu 58:63, ale Wiślaczki ponownie odskoczyły na 10 „oczek” i ostatecznie wygrały 59:71. Aż 34 „oczka” dla bydgoskiej drużyny zdobyła Aleksandra Szymańska, 7 punktów dorzuciła Amelia Izdebska, a 6 Weronika Preihs.

Tym samym stało się jasnym, że MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zmierzy się o 5. miejsce z X-Demon Tęczą Leszno. Przypomnijmy, że leszczynianki wygrały z bydgoszczankami w Turnieju półfinałowym w Bydgoszczy 57:70. Wynik w Krakowie otworzyła Kamila Rahn celnym rzutem za 3 punkty. Podopieczne Janika i Malinowskiego prowadziły do 7 minuty gry – 8:9, w końcówce prowadzenie objęły zawodniczki z Leszna, które wygrały pierwszą kwartę 13:14. Na początku drugiej kwarty było 15:14 po celnym rzucie Amelii Izdebskiej, później znów wygrywało Leszno. Jeszcze w drugiej kwarcie było 24:22, ale do przerwy X-Demon Tęcza prowadziła 24:29. Bydgoszczanki w trzeciej kwarcie doprowadziły do stanu 33:34, ale leszczynianki ponownie odparły atak – po 3 kwartach było 37:46. W ostatnie odsłonie było już 41:56, a ostatecznie X-Demon Tęcza wygrała 47:58. W bydgoskim zespole 14 punktów i 12 zbiórek miała Kamila Rahn, a 13 „oczek” dorzuciła Paulina Rozniak. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz zajął tym samym szóste miejsce w Polsce! Mistrzostwo wywalczyła drużyna MKK Sokołów S.A. OSiR Sokołów Podlaski, która w finale rozgromiła Wisłę Can-Pack Kraków.