Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kamienica po "Savoy'u" przy Jagiellońskiej 2 w Bydgoszczy wciąż czeka na chętnych

Redakcja
Jagiellońska 2
Jagiellońska 2 Arkadiusz Wojtasiewicz
Wydawało się, że okazała kamienica w atrakcyjnym punkcie Bydgoszczy szybko znajdzie chętnego. Tymczasem obiektem przy Jagiellońskiej 2 nikt się na razie nie zainteresował.

W lutym 2015 roku, temu miasto ogłosiło, że zamierza sprzedać kamienicę przy Jagiellońskiej 2.
Prezydent Rafał Bruski argumentował wtedy, że wyjścia są dwa: albo zainwestować w remont budynku grube miliony, albo sprzedać kamienice za godziwe pieniądze.

Co prawda decyzję prezydenta Bruskiego przegłosowała w 2015 roku część rady miasta, jednak od początku przeciwko transakcji byli występowali bydgoscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Przekonywali, że miasto nie powinno pozbywać się reprezentacyjnych budynków, a takim ich zdaniem jest właśnie Jagiellońska 2.

W lipcu 2015 roku odbył się pierwszy przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Jagiellońskiej 2. Cena wywoławcza, ponad 11 milionów złotych, najwyraźniej wystraszył potencjalnych kupców, bo nikt nie wpłacił wadium i przetarg został nierozstrzygnięty.

TOP 20 najdroższych domów na sprzedaż w Bydgoszczy. Zobacz t...

- 25 kwietnia 2018 roku podjęła Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie wydzierżawienia na okres 20 lat nieruchomości zabudowanej, stanowiącej własność miasta przy ul. Jagiellońskiej 2 - przypomina Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.
Realizując powyższą uchwałę Administracja Domów Miejskich spółka z o.o. ogłosiła 4 przetargi na jej wydzierżawienie. Niestety, mimo zainteresowania potencjalnych kupców, ostatecznie nikt nie złożył oferty.

- Pomimo obniżenia minimalnej stawki czynszu, na ostatni z przetargów ogłoszony na dzień 2 września roku nie wpłynęła żadna oferta - dodaje Marta Stachowiak.

Kamienicę przy Jagiellońskiej 2 zbudowano około 1910 roku według projektu Henry Grossa z Berlina. Był własnością bydgoskiego właściciela fabryki mebli Ottona Pfefferkorna. Dlatego też nazywany był „Domem Pfefferkorna”.

Dzisiejszy wygląd budynek zyskał w latach 1922-23. Z kolei w 1940 roku Niemcy zmienili parter - tak powstały dzisiejsze arkady. Lokal na pierwszym piętrze stał się, słynnym przez lata „Savoyem” po drugiej wojnie światowej. Wcześniej nazywał się „Palast Cafe”, a następnie - w okresie międzywojennym - był „Wielkopolanką”.

Barber shop to męski świat. Do golibrody na Gimnazjalnej w B...

Zobacz także wideo: Koniec zatorów płatniczych? Duże ułatwienie dla małych firm

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kamienica po "Savoy'u" przy Jagiellońskiej 2 w Bydgoszczy wciąż czeka na chętnych - Bydgoszcz Nasze Miasto

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto