Karol Konieczny i Karol Pawlik ze złotymi medalami mistrzostw Polski

Tomasz Froehlke
Karol Pawlik uzyskał 5 metrów w drugiej próbie i zdobył złoty medal. Próbował jeszcze skoczyć 5,20, ale tym razem bez powodzenia. Tomasz Bolt
Dwa złote medale wywalczyli zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz podczas młodzieżowych mistrzostw Polski w Białymstoku.

Na najwyższym stopniu podium stawali Karol Konieczny na 800 m i Karol Pawlik w skoku o tyczce.
Konieczny wygrał z czasem 1.50,85, a Pawlik skoczył 5 metrów. Tuż za nim miejsce zajął Mateusz Jerzy z wynikiem 4,80 m.

Poza dwoma złotymi medalami bydgoszczanie zdobyli jeszcze dwa srebrne i dwa brązowe krążki.
Poza Jerzym srebrny medal zdobyła męska sztafeta 4x100 m z wynikiem 42,02. Zawisza biegł w składzie Adam Karczewski, Tomasz Kluczyński, Kacper Schubert i Kamil Frączek. Musieli uznać wyższość jedynie sztafety AZS AWF Kraków (41,60).

Dwa brązowe medale przypadły Martynie Morton na 100 m ppł. (14,30) i Schubertowi na 110 m ppł. (14,56).
W sumie w punktacji klubowej Zawisza zgromadził 184 pkt. i zajął szóste miejsce wśród klubów, których sklasyfikowano 85. Punktowali jeszcze Morton w skoku wzwyż (1,70 m - 5. miejsce), Dawid Krzyżan w pchnięciu kulą (17,46 - 6. miejsce), Kacper Wrzałkowski w rzucie młotem (57,03 - 6. miejsce), Adam Karczewski na 110 m ppł. (14,98 - 7. miejsce) i Tomasz Kluczyński na 200 m (22,24 - 8. miejsce).

W punktacji klubowej triumfował AZS AWF Warszawa (287 pkt.), przed AZS AWF Wrocław (279 pkt.) i Podlasiem Białystok (241 pkt.).

W klasyfikacji województw kujawsko-pomorskie zajęło 6. miejsce (341 pkt.). Poza Zawiszą punktowali jeszcze MKL Toruń (65 pkt.), BKS Bydgoszcz (40 pkt.), Olimpia Grudziądz (36 pkt.) i Vectra Włocławek (16 pkt.).
W gronie BKS najlepszy był Mirosław Budziszewski w skoku o tyczce (4,60 - 4. miejsce), Anna Dreger w rzucie młotem (53,10 - 6. miejsce) i Agnieszka Wysocka w trójskoku (12,15 - 6. miejsce).

W klasyfikacji wojewódzkiej triumfowało mazowieckie (807,5 pkt.) przed pomorskim (543 pkt.) i wielkopolskim (493 pkt.).