Kiepski start Enea Astorii Bydgoszcz. Bydgoscy koszykarze przegrali ze Śląskiem Wrocław

Joachim Przybył
Artura Gronka, trenera Enei Astorii Bydgoszcz, czeka sporo pracy po tym meczu
Artura Gronka, trenera Enei Astorii Bydgoszcz, czeka sporo pracy po tym meczu Dariusz Bloch
Tylko w pierwszych minutach meczu Enea Astoria Bydgoszcz pokazała dobrą koszykówkę. Potem rządził już Śląsk, a trener Artur Gronek ma mnóstwo do poprawy przed kolejnym meczem.

Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 90:66

Kwarty: 22:18, 24:17, 19:16, 25:15
ŚLĄSK: Jovanović 22 (2), 6 as., Nevels 20 (4), 5 as., Keller 9 (1), Gabiński 9 (1), Zagórski 0 oraz Stewart 10, Gordon 8, Tomczak 6, Wójcik 4, Musiał 2, Żeleźniak 0, Łabinowicz 0.
ENEA ASTORIA: Sanders 19 (1), 6 zb, 8 as., Nizioł 13 (3), Chyliński 10 (2), Loncar 9, Gabrić 4 oraz Frąckiewicz 6, Krasuski 3, Nowakowski 2, Aleksandrowicz 0.

Bydgoszczanie rozpoczęli od prowadzenia 7:2, ale potem mecz się wyrównał. Goście próbowali grać akcje pod kosze i wykorzystać brak Dziewy w Śląsku, ale byli nieskuteczni (5/12 w rzutach za 2 w 1. kwarcie). Gospodarze imponowali za to skutecznością z dystansu (4/6 w 10 minut).

Na początku 2. kwarty Nevels po raz drugi trafił z dystansu. Zrobiło się 27:18 i trener Artur Gronek musiał prosić o czas. Jego podopieczni mieli spore problem w ofensywie (zaledwie 38 proc. z gry do przerwy), a po kolejnej "trójce" Nevelsa przewaga Śląska przekroczyła 10 punktów. W zespole Enea Astorii nie zawodził Sanders (11 pkt i 5 asyst w 1. połowie), ale Amerykaninowi brakowało wsparcia kolegów.

Po przerwie gospodarze wciąż bombardowali kosz Astorii z dystansu i wciąż odpowiadał praktycznie tylko Sanders. W grze zespołowej było mnóstwo niedokładności (35 proc. z gry, 15 strat).

Trener Śląska nie wahał się puszczać na parkiet bardzo młodej piątki, m.in. pierwsze punkty w PLK zdobył Jan Wójcik, syn legendarnego Adama Wójcika. Bardzo dobrze prezentował się także 18-letni Kacper Gordon.

Gra w ofensywie Asty zupełnie się rozsypała, nie było akcji blisko kosza, szwankowała skuteczność z dystansu, nawet Sanders nie był już tak dobry jak wcześniej. Śląsk panował nad wydarzeniami na boisku, a w 33. minucie wygrywał już różnicą 21 punktów.

W tej chwili wysypisko na terenie dawnej papierni przy ul. Siedleckiej w Bydgoszczy wygląda tak...

Wielkie nielegalne wysypisko śmieci w Bydgoszczy. Ratusz kar...