Kolejna wygrana KS Basket 25 Bydgoszcz. Koszykarki pokonały 1KS Ślęzę Wrocław na wyjeździe [relacja z meczu]

Krzysztof Wypijewski
Janis Boonstra podczas treningu w hali "Arena"
Janis Boonstra podczas treningu w hali "Arena" Fot. Facebook/Klub Sportowy Basket 25 Bydgoszcz
KS Basket Bydgoszcz 25 Bydgoszcz wygrał w sobotę na wyjeździe z 1KS Ślęzą Wrocław 82:71 w meczu 19. kolejki sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki znad Brdy, które w poprzednim sezonie wywalczyły srebrne medale, są już pewne gry w fazie play-off.

1KS Ślęza Wrocław - KS Basket 25 Bydgoszcz 71:82

Kwarty: 12:10, 21:27, 19:28, 19:17.
ŚLĘZA: Sutton 25, Dobrowolska 4, Tyszkiewicz 2, Jakubik 14, Jones 18 oraz Dedić 6, Poleszak 2.
BASKET 25: Międzik 5, Burdick 18, McBride 11, Michałek 4, Evans 17 oraz Stankiewicz 11, Faleńczyk 5, Boonstra 11.

Podopieczne trenera Piotra Kulpekszy po raz drugi w tym sezonie pokonały zespół ze stolicy Dolnego Śląska. 22 listopada 2020 roku KS Basket 25 triumfował na własnym parkiecie 73:71.

Początek sobotniego spotkania był niemrawy w wykonaniu bydgoszczanek. Zawodziła zwłaszcza Cierra Burdick (bez punktu w 1. kwarcie) i to Ślęza prowadziła po 10 minutach 12:10.

W 2. części meczu koszykarki KS Basket 25 zaczęły przymierzać zza łuku (aż 4 trafione „trójki”), przebudziła się Burdick (6 oczek). Do szatni przyjezdne schodziły przy 4-punktowym prowadzeniu (37:33).

Po zmianie stron zespół znad Brdy zdominował wydarzenia na parkiecie. Przyjezdne wykorzystały liczne faule wrocławianek, pewnie egzekwując rzuty wolne (10/11 w 3. kwarcie). Po 30 minutach prowadziły już 65:52.

W finałowej odsłonie gospodynie walczyły ambitnie, na niespełna 2 minuty przed końcową syreną zniwelowały straty do 8 oczek. Wówczas w roli głównej wystąpiła Elżbieta Międzik. Kapitan bydgoskiej drużyny najpierw trafiła za 3 punkty, po chwili zebrała piłkę pod własnym koszem po niecelnym rzucie Sutton i jedneasty w tym sezonie triumf wicemistrzyń Polski stał się faktem (na koncie mają też cztery porażki).

Najskuteczniejszą koszykarką KS Basket 25 była we Wrocławiu Burdick, która „przebudziła się” po przerwie. Ostatecznie zakończyła mecz z double-double (18 pkt, 10 zbiórek). Blisko takiego samego osiągnięcia była Julie McBride - 11 pkt, 9 asyst.

W zespole znad Brdy zadebiutowała Janis Boonstra. Holenderka spędziła na parkiecie blisko 16 minut, zdobywając w tym czasie 11 punktów (3/5 za 2 pkt, 0/1 za 3, 5/5 za 1). Przy jej nazwisku w statystykach zapisano ponadto 3 zbiórki.

Kolejne ligowe spotkanie (zaległe z 13. kolejki) KS Basket 25 rozegra w środę, 17 lutego w Lublinie z Pszczółką. 3 dni później (sobota, 20 lutego) podopieczne Piotra Kulpekszy ugoszczą w hali „Arena” ekipę CCC Polkowice.