Kolejne 3 pkt Zawiszy Bydgoszcz

Maciej Łyk
Maciej Łyk
W 28. kolejce IV ligi Kujawsko-Pomorskej lider Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w meczu wyjazdowym z zajmującą 12. miejsce Spartą Brodnica. Bydgoszczanie rozgromili zespół podopiecznego Dariusza Durdy 6:0.

Przed tym spotkaniem część bydgoskich kibiców spodziewała się ciężkiej przeprawy swoich ulubieńców. Jednak już pierwsze minuty spotkania pokazały, kto rządzi na boisku i kto zamierza zainkasować 3 pkt w tym spotkaniu. Już w 13. minucie Cuper zdobywa pierwszą bramkę dla Zawiszy. Sytuacja na boisku pozwalała sądzić, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Jednak do końca pierwszej połowy wynik pozostał bez zmian. Warto odnotować, że piłkarze Sparty dwukrotnie poważnie zagrozili bramce gości, jednak Kowalski stał na posterunku i uchronił Zawiszę przed utratą bramki.

Po przerwie licznie zgromadzeni kibice (w tym około 400 osób z Bydgoszczy) byli świadkami festiwalu bramek piłkarzy z ul. Gdańskiej. Kolejne gole dla niebiesko - czarnych zdobywali Maziarz w 57. min, Łukaszewski w 59. min, Piotr Bajera w 62. i 70. min, a wynik spotkania ustalił ponownie Łukaszewski w 85 min.

Zawisza zagrał w składzie: Kowalski - Cuper (Krawczyński), Tomczak. Łukaszewski, M. Kozłowski - Szczepan, Sobolewski, Maziarz (Wiśniewski), A. Kozłowski (Wenerski) - Bajera, Dah (Babiarz)

Dwa pozostałe bydgoskie zespoły rozegrają swoje mecze w niedzielę: Gwiazda podejmować będzie inowrocławską Goplanię, a Chemik zmierzy się z Lechem Rypin.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?