Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja RDOŚ w Borach Tucholskich w stulecie niepodległości [zobacz zdjęcia]

LAU
- Dlaczego konferencja w Tucholi? Ponieważ to piękny obszar przyrodniczy! - podkreśla Maria Dombrowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. - To miejsce z udokumentowaną historią ochrony przyrody po odzyskaniu niepodległości. Polska administracja leśna w 1920 roku przyczyniła się do założenia ścisłego rezerwatu cisa pospolitego w miejscowości Wierzchlas. Tutaj pokazano możliwości wykorzystania energetycznego wody. W ciągu dwóch lat zbudowano elektrownię w Żurze, którą w 1930 roku otworzył prezydent Ignacy Mościcki. W tym miejscu kształtowały się dobre kierunki zachowania cennych walorów przyrodniczych i alternatywnych możliwości korzystania z czystej energii odnawialnej. Nasza konferencja jest częścią projektu "Niepodległa - stulecie niepodległości" i chcemy w ten sposób pokazać, że te kierunki są ciągle nam bliskie. Z uwagi na rozwój cywilizacji musimy wracać do tych dobrych przykładów. Musimy dalej chronić to, co zostało bardzo mocno ochronione, bo to jest nasza wartość, o którą musimy dbać. Musimy dbać o zrównoważony rozwój, bo tego wymaga cywilizacja XXI wieku. Wprowadzanie inwestycji do środowiska musi mieć aspekty wielkiej ostrożności z uwzględnieniem ochrony przyrody. Zdecydowanie mocniej musimy też korzystać z energii alternatywnej. 

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zorganizowała wczoraj w Tucholi konferencję

Województwo kujawsko - pomorskie zajmuje 4 miejsce wśród szesnastu województw pod względem wykorzystania energii wiatrowej i 6 miejsce od względem wykorzystania energii słonecznej. Budowa farm fotowoltaicznych jest potrzebna. 
- Nie unikniemy rozwoju, ale musimy pamiętać, że kierunki nakreślone przez przodków powinny obowiązywać - dodaje Maria Dombrowicz. - RDOŚ uczestniczyła w ocenianiu strat po ubiegłorocznej nawałnicy. Jest program odnowy lasów, choć utraciliśmy aleje pomnikowe. Unia Europejska przyznała nam Fundusz Solidarności, powinniśmy z tego korzystać. Trzeba chronić dziedzictwo krajobrazowe tego regionu. 

Zdaniem szefowej RDOŚ, Bory Tucholskie bardzo promują turystykę. Tu jest czyste powietrze, wody, rezerwaty przyrody, obszar Natura2000. - To jeden z ważniejszych obszarów w naszym regionie - dodaje dyr. Dombrowicz. - Zrównoważona turystyka jest tu potrzebna. 


Dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach
Źródło:Agencja TVN/x-news.pl
- Dlaczego konferencja w Tucholi? Ponieważ to piękny obszar przyrodniczy! - podkreśla Maria Dombrowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. - To miejsce z udokumentowaną historią ochrony przyrody po odzyskaniu niepodległości. Polska administracja leśna w 1920 roku przyczyniła się do założenia ścisłego rezerwatu cisa pospolitego w miejscowości Wierzchlas. Tutaj pokazano możliwości wykorzystania energetycznego wody. W ciągu dwóch lat zbudowano elektrownię w Żurze, którą w 1930 roku otworzył prezydent Ignacy Mościcki. W tym miejscu kształtowały się dobre kierunki zachowania cennych walorów przyrodniczych i alternatywnych możliwości korzystania z czystej energii odnawialnej. Nasza konferencja jest częścią projektu "Niepodległa - stulecie niepodległości" i chcemy w ten sposób pokazać, że te kierunki są ciągle nam bliskie. Z uwagi na rozwój cywilizacji musimy wracać do tych dobrych przykładów. Musimy dalej chronić to, co zostało bardzo mocno ochronione, bo to jest nasza wartość, o którą musimy dbać. Musimy dbać o zrównoważony rozwój, bo tego wymaga cywilizacja XXI wieku. Wprowadzanie inwestycji do środowiska musi mieć aspekty wielkiej ostrożności z uwzględnieniem ochrony przyrody. Zdecydowanie mocniej musimy też korzystać z energii alternatywnej. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zorganizowała wczoraj w Tucholi konferencję Województwo kujawsko - pomorskie zajmuje 4 miejsce wśród szesnastu województw pod względem wykorzystania energii wiatrowej i 6 miejsce od względem wykorzystania energii słonecznej. Budowa farm fotowoltaicznych jest potrzebna. - Nie unikniemy rozwoju, ale musimy pamiętać, że kierunki nakreślone przez przodków powinny obowiązywać - dodaje Maria Dombrowicz. - RDOŚ uczestniczyła w ocenianiu strat po ubiegłorocznej nawałnicy. Jest program odnowy lasów, choć utraciliśmy aleje pomnikowe. Unia Europejska przyznała nam Fundusz Solidarności, powinniśmy z tego korzystać. Trzeba chronić dziedzictwo krajobrazowe tego regionu. Zdaniem szefowej RDOŚ, Bory Tucholskie bardzo promują turystykę. Tu jest czyste powietrze, wody, rezerwaty przyrody, obszar Natura2000. - To jeden z ważniejszych obszarów w naszym regionie - dodaje dyr. Dombrowicz. - Zrównoważona turystyka jest tu potrzebna. Dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach Źródło:Agencja TVN/x-news.pl Starostwo Powiatowe w Tucholi
"Środowisko przyrodnicze regionu kujawsko-pomorskiego w 100-lecie Niepodległości" - taką konferencję zorganizowano wczoraj w Borach Tucholskich.

- Dlaczego konferencja w Tucholi? Ponieważ to piękny obszar przyrodniczy! - podkreśla Maria Dombrowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. - To miejsce z udokumentowaną historią ochrony przyrody po odzyskaniu niepodległości. Polska administracja leśna w 1920 roku przyczyniła się do założenia ścisłego rezerwatu cisa pospolitego w miejscowości Wierzchlas. Tutaj pokazano możliwości wykorzystania energetycznego wody. W ciągu dwóch lat zbudowano elektrownię w Żurze, którą w 1930 roku otworzył prezydent Ignacy Mościcki. W tym miejscu kształtowały się dobre kierunki zachowania cennych walorów przyrodniczych i alternatywnych możliwości korzystania z czystej energii odnawialnej. Nasza konferencja jest częścią projektu "Niepodległa - stulecie niepodległości" i chcemy w ten sposób pokazać, że te kierunki są ciągle nam bliskie. Z uwagi na rozwój cywilizacji musimy wracać do tych dobrych przykładów. Musimy dalej chronić to, co zostało bardzo mocno ochronione, bo to jest nasza wartość, o którą musimy dbać. Musimy dbać o zrównoważony rozwój, bo tego wymaga cywilizacja XXI wieku. Wprowadzanie inwestycji do środowiska musi mieć aspekty wielkiej ostrożności z uwzględnieniem ochrony przyrody. Zdecydowanie mocniej musimy też korzystać z energii alternatywnej.

W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Bydgoszczy zorganizowała wczoraj w Tucholi konferencję

Województwo kujawsko - pomorskie zajmuje 4 miejsce wśród szesnastu województw pod względem wykorzystania energii wiatrowej i 6 miejsce od względem wykorzystania energii słonecznej. Budowa farm fotowoltaicznych jest potrzebna.

- Nie unikniemy rozwoju, ale musimy pamiętać, że kierunki nakreślone przez przodków powinny obowiązywać - dodaje Maria Dombrowicz. - RDOŚ uczestniczyła w ocenianiu strat po ubiegłorocznej nawałnicy. Jest program odnowy lasów, choć utraciliśmy aleje pomnikowe. Unia Europejska przyznała nam Fundusz Solidarności, powinniśmy z tego korzystać. Trzeba chronić dziedzictwo krajobrazowe tego regionu.

Zdaniem szefowej RDOŚ, Bory Tucholskie bardzo promują turystykę. Tu jest czyste powietrze, wody, rezerwaty przyrody, obszar Natura2000. - To jeden z ważniejszych obszarów w naszym regionie - dodaje dyr. Dombrowicz. - Zrównoważona turystyka jest tu potrzebna.

Dziesięć zasad bezpiecznych kąpieli na wakacjach
Źródło:Agencja TVN/x-news.pl

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tuchola.naszemiasto.pl Nasze Miasto