Koszmarny wypadek i... miejsce na podium dla Wiktora Przyjemskiego z BTŻ [ZDJĘCIA]

Krzysztof Wypijewski
Na torze w Częstochowie rozegrano 3. rundę Pucharu PGE Ekstraligi w klasie 250 centymetrów sześciennych.

Zawody pod Jasną Górą wygrał Mateusz Panicz z Betardu Sparty Wrocław (13 pkt). Drugi był Wiktor Przyjemski z Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego, na najniższym stopniu podium stanął Fabian Ragus z Falubazu Zielona Góra (obaj po 12 oczek).

Do koszmarnie wyglądającego karambolu doszło na pierwszym łuku 15. gonitwy. Na leżącego na torze Przyjemskiego wjechał Hubert Jabłoński. Kibice na trybunach zamarli, na szczęście obaj zawodnicy powędrowali do parkingu o własnych siłach.

- W powtórce Wiktor jechał drugi, ale był tak bardzo obolały, że nie zdołał utrzymać tej pozycji do mety. Szkoda, bo gdyby dowiózł 2 oczka, wygrałby te zawody - opowiada "Expressowi Bydgoskiemu" Jacek Woźniak, trener młodzieży w BTŻ.

Dla 14-letniego Przyjemskiego to już drugie podium w tych rozgrywkach, wcześnie wygrał w Lublinie z kompletem punktów. W inauguracyjnych zawodach cyklu w Toruniu Przyjemski nie jechał z powodu kontuzji.

W Częstochowie startowało też dwóch innych wychowanków trenera Woźniaka. Kacper Łobodziński (obecnie w GKM Grudziądz) był czwarty (12 pkt), z kolei Krzysztof Lewandowski (wypożyczony z BTŻ do Startu Gniezno) borykał się z kłopotami sprzętowymi i dowiózł do mety zaledwie 3 oczka (12. pozycja). Startowało 15 żużlowców.

Przyjemski, Łobodziński i Lewandowski w latach 2016, 2017 i 2018 zdobywali dla BTŻ drużynowe mistrzostwo Polski w klasie 80-125 cc. Przyjemski w ubiegłym sezonie był ponadto indywidualnym czempionem kraju na miniżużlu.

Swoich starszych kolegów wspierał w Częstochowie m.in. niespełna 10-letni miniżużlowiec BTŻ - Maksymilian Pawełczak.