KS Basket 25 Bydgoszcz mocno postraszył mistrza Polski [zdjęcia, relacja z meczu]

Krzysztof Wypijewski
KS Basket 25 Bydgoszcz vs VBW Arka Gdynia
KS Basket 25 Bydgoszcz vs VBW Arka Gdynia Dariusz Bloch
KS Basket 25 przegrał z VBW Arką 64:68 w zaległym meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Gdynianki pozostają niepokonane w tym sezonie. Bydgoszczanki mają bilans 7-3 i zajmują 3. miejsce w tabeli.

Miejscowe, które musiały radzić sobie bez Angeliki Stankiewicz (uraz prawej kostki), rozpoczęły z dużym animuszem i pod koniec inauguracyjnej kwarty prowadziły 10 punktami. W drugiej części 1. połowy gdynianki doregulowały celowniki, zdominowały grę pod tablicami i do szatni schodziły z zaledwie 1-punktową stratą (34:35).

Po przerwie oglądaliśmy zaciętą walkę. Kluczowe były wydarzenia z 39 minuty. Najpierw debiutująca w bydgoskiej ekipie Cierra Burdick (16 pkt, 10 zbiórek) nie wykorzystała dwóch rzutów wolnych. Po drugiej nieudanej próbie piłkę zebrała Janeesa Jeffery, ale nie trafiła z dogodnej pozycji. Arka odpowiedziała rzutem zza łuku i odskoczyła na bezpieczny dystans (65:60).

KS BASKET 25 - VBW ARKA GDYNIA 64:68

Kwarty: 20:12, 12:22, 14:13, 15:21.

Basket 25: Jeffery 25, Burdick 16, McBride 3, Michałek 0, Evans 18 oraz Faleńczyk 2, Międzik 0.

VBW Arka: Kunek 14, Slamova 6, Spanou 8, Miškinienė 14, Balintova 14 oraz Podgórna 0, Morawiec 0, Rembiszewska 2, Greinacher 10.

W niedzielę Basket 25 podejmie Zagłębie Sosnowiec (17.00), z kolei Enea Astoria zagra w Dąbrowie Górniczej (17.35, Polsat Sport).