Kudriaszow i Kułakow odpadli w kwalifikacjach Mistrzostw Europy

FIAŁ
Andriej Kudriaszow (kask czerwony) zajął szóste miejsce w półfinale walki o SEC Challenge w czeskim Libercu i odpadł z dalszej rywalizacji. Tomasz Czachorowski
Dwaj zawodnicy bydgoskiej Polonii: Rosjanie Andriej Kudriaszow i Wiktor Kułakow odpadli w półfinale kwalifikacji żużlowych Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC), który odbył się na torze w czeskim Libercu.

Awans z czeskiego turnieju wywalczyło czterech najlepszych zawodników. W Libercu do SEC Challenge awansowało dwóch Polaków. Wygrał Mateusz Szczepaniak (14 pkt.), a czwarte miejsce zajął Tomasz Jędrzejak (11 pkt). Na podium stanęli także Rosjanin Artiom Łaguta i Fin Joonas Kylmaekorpi.

W półfinale odpadli dwaj rosyjscy zawodnicy bydgoskiej Polonii. W Libercu, szóste miejsce zajął Andriej Kudriaszow (9 pkt. - 3,1,3,1,1), a jedenasty był Wiktor Kułakow (6 pkt. - 0,0,2,2,2). Niespodzianką jest także słaby występ jednego z faworytów zawodów - Duńczyka Kennetha Bjerre, który z 6 pkt. zakończył zmagania na odległym, dwunastym miejscu.

W niedzielę, odbędzie się drugi turniej półfinałowy w walce o awans do SEC Challenge. Na torze w słowackiej Żarnovicy wystartują dwaj Polacy: Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski.