Po sobotniej porażce Lecha zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Goście z Łochowa awansowali na siódmą lokatę Tomasz Błaszkiewicz
W sobotę 22 października piłkarze Lecha Rypin zaliczyli szóstą porażkę w sezonie 2022/2023. Tym razem podopieczni Rafała Lewandowskiego przegrali na własnym boisku ze Sportisem Łochowo 1:2. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry.

Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli goście, stwarzając kilka groźnych akcji. W 26. minucie Sportis dopiął swego, a na listę strzelców wpisał się Michał Kalitta. Po straconym golu Lech zaczął grać odważniej, co od razu przełożyło się na sytuacje bramkowe. Pięć minut przed przerwą doskonałą szansę na wyrównanie miał Bogusz Wiśniewski, ale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem. Chwilę później powinno być 1:1, jednak piłka po strzale Łukasza Dormowicza odbiła się od poprzeczki.

W 57. minucie Lech znalazł sposób na golkipera gości. Podanie od Martyna Trędewicza na gola zamienił Dormowicz. W kolejnych minutach Lechici chcieli pójść za ciosem, ale brakowało wykończenia akcji. Decydujący cios zadali w doliczonym czasie gry piłkarze Sportisu. Minutę przed końcowym gwizdkiem Ambrochowicza pokonał po drugi Michał Kalitta..

Po sobotniej porażce Lecha zajmuje 11. miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Goście z Łochowa awansowali na siódmą lokatę. W następnej kolejce rypinianie zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Serock, a Sportis podejmie Pomorzanina Toruń.

Lech Rypin - Sportis SFC Łochowo 1:2 (0:1)

Gole: Dormowicz 57' - Kalitta 26', 92'

LECH: Ambrochowicz - Orędowski, Dąbrowski, Żelazny, Baranowski, Wiśniewski, Banasiaķ, M. Trędewicz, Zieliński, Dormowicz, Kowalski.

SPORTIS: Andres - Khursandov, Shpilevskii, Kościecha, Szymański, Sieradzki, Góra, Kalitta, Nęcka, Szmelc, Wojciechowski

Lech Rypin - Sportis SFC Łochowo 1:2. 12. kolejka 4. ligi kujawsko-pomorskiej

Lech Rypin - Sportis SFC Łochowo 1:2. 12. kolejka 4. ligi ku...