Liga Światowa: trzecie miejsce dla Polaków i awans w rankingu FIVB

Spoza miasta
Brąz
Brąz Aneta Niezgoda/MMTrojmiasto.pl
Reprezentacja Polski w meczu o trzecie miejsce w Lidze Światowej pokonała Argentynę 3:0.

Zajęcie trzeciego miejsca w finale Ligi Światowej pozwoliło polskim siatkarzom na awans w rankingu FIVB. Biało-Czerwoni zdobyli 40 punktów i z dzisiątego miejsca wskoczyli na ósme. Reprezentacja Polski wyprzedziła tym samym Argentynę oraz Niemcy.

Brazylijczycy, którzy przegrali w finale z Rosjanami (2:3), ciągle zachowują pierwsze miejsce w rankingu. Na drugiej pozycji jest Sborna, a tuż za nią USA. Wysokie miejsce w rankingu FIVB zwiększa szanse na uczestnictwo w Pucharze Świata na przełomie listopada i grudnia w Japonii, europejskim oraz interkontynentalnym turnieju eliminacyjnym do igrzysk olimpijskich w Londynie.