Łuczniczka Bydgoszcz przegrała po raz szósty z rzędu. Widmo spadku coraz bliżej

Dariusz Knopik
Bydgoszczanie mieli problemy z powstrzymywaniem ataków Łukasza Kaczmarka
Bydgoszczanie mieli problemy z powstrzymywaniem ataków Łukasza Kaczmarka Tomasz Czachorowski
W 28. kolejce Plus Ligi Łuczniczka Bydgoszcz przegrała na wyjeździe z Cuprum Lubin 1:3. Po tej porażce bydgoszczanie spadli na 15. miejsce w tabeli.

CUPRUM - ŁUCZNICZKA 3:1
Sety: 26:24, 17:25, 25:21, 25:19
CUPRUM: Łomacz, Taht 3, Gunia 8, Kaczmarek 21, Pupart 16, Boehme 7, Rusek (libero) oraz Malinowski 1, Gorzkiewicz 1, Michalski, Koumentakis 13. Punkty: atak - 59, serwis - 6, blok - 5, błędy rywali - 23.
ŁUCZNICZKA: Nowakowski 10, Szczurek, 3, Katić 9, Sacharewicz 7, Filipiak 3, Yudin 18, Czunkiewicz (libero) oraz Bobrowski, Gromadowski 18, Jurkiewicz. Punkty: atak - 58, serwis - 4, blok - 6, błędy rywali - 21.

W pierwszym secie bydgoszczanie bardzo długo prowadzili. Przewaga momentami sięgała 4 punktów. Niestety, w decydujących momentach zawiedli. Najpierw dali się doścignąć (20:20), a w końcówce błędy popełnili Igor Yudin oraz Bartosz Filipiak i w efekcie przegrali na przewagi.

Od początku drugiej partii trener Dragan Mihailović wprowadził na atak Marcela Gromadowskiego, który zastąpił Filipiaka. To było bardzo dobre posunięcie, bo Gromadowski nie tylko skutecznie atakował, ale zdobywał punkt po bloku i serwisie. Głównie dzięki jego dobrej postawie Łuczniczka objęła prowadzenie 9:3, którego już nie oddała do końca.

O porażce w trzecim secie zdecydowała seria błędów w przyjęciu i ataku. Od stanu 7:8 bydgoszczanie stracili 4 punkty z rzędu i już tych strat nie odrobili, choć udało się im je zmniejszyć do wyniku 16:18.

Czwarta partia była wyrównana do stanu 9:9, potem zawodnicy Łuczniczki zaczęli odstawać od rywali. Tracili po 2-3 punkty, a sami zdobywali po 1. W efekcie przegrali partię i całe spotkanie.