Mastersi na słupku

słac.
Trzy pierwsze miejsca zajęli bydgoscy mastersi w pływackich mistrzostwach Polski. Mityng odbył się w Rawiczu. Bydgoscy pływacy-weterani, propagujący zdrowy styl życia, ubiegali się o medale na dystansie 800 i 1500.

Trzy pierwsze miejsca zajęli bydgoscy mastersi w pływackich mistrzostwach Polski.
Mityng odbył się w Rawiczu. Bydgoscy pływacy-weterani, propagujący zdrowy styl życia, ubiegali się o medale na dystansie 800 i 1500. metrów. Złoty medal zdobyła Iwona Balcerowicz (800 m, czas 12. 33 min., który jest nowym rekordem Polski weteranów od 35 do 39 roku życia). Na najwyższym stopniu podium stanęli również Jakub Mańczak (1500 m) oraz Zygmunt Lewandowski.

Pan Zygmunt (w kategorii wiekowej 65 - 70 lat) ustanowił na 800 i 1500 metrów rekordy Polski mastersów z rezultatami - 14. 48 min. oraz 28.10,05 min..
Z bydgoskiej pięcioosobowej ekipy drugie lokaty zajęli: Wawrzyniec Mańczak (1500 m), a także Krzysztof Paradowski (1500 m). W zawodach startowali reprezentanci dziesięciu województw.