Mecz U21 Polska - Ukraina w Bydgoszczy [zdjęcia, wideo]

Tomasz Czachorowski
POLSKA - UKRAINA 2:0 (1:0)
Bramki: Stępiński (14), Mazek (84)
POLSKA: Wrąbel - Rudol (88. Uryga), Bednarek, Jach, Moneta - Frankowski (65. Murawski), Kubicki I (88. Szymiński), Lipski (72. Kownacki), Buksa (72. Mazek) - Piątek (65. Formella), Stępiński. Sędziowali: Adam Lyczmański jako główny oraz Dariusz Ignatowski i Michał Sobczak (wszyscy Bydgoszcz).

Trener Marcin Dorna wystawił do boju aktualnie optymalną jedenastkę. Polacy od początku przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było czekać. Przed polem karnym Ukraińców piłkę wywalczył Krzysztof Piątek. Szybko zagrał do Mariusza Stępińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował okazji.

Biało-czerwoni po zdobyciu bramki niepotrzebnie oddali inicjatywę. Optyczną przewagę mieli rywale, ale długo nie potrafili zagrozić polskiej bramce. W 33. minucie Sebastian Rudol przypadkowo zagrał piłkę ręką w w polu karnym. Sędzia Adam Lyczmański podyktował jedenastkę. Jakub Wrąbel z Olimpii Grudziądz w ładnym stylu obronił strzał Iwana Zotko.

Po przerwie obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramek, ale skuteczność zawiodła Patryka Lipskiego i Stępińskiego.

Z kolei Polaków przed stratą goli uchronił Wrąbel, który bronił pewnie i z wyczuciem.

W końcówce meczu Stępiński zmarnował jedenastkę podyktowaną za faul Zotko na Dawidzie Kownackim.

Jednak po chwili Kamil Mazek uciekł ukraińskim obrońcom i ustalił wynik.

Marcin Dorna po meczu Polska - Ukraina w Bydgoszczy.
POLSKA - UKRAINA 2:0 (1:0) Bramki: Stępiński (14), Mazek (84) POLSKA: Wrąbel - Rudol (88. Uryga), Bednarek, Jach, Moneta - Frankowski (65. Murawski), Kubicki I (88. Szymiński), Lipski (72. Kownacki), Buksa (72. Mazek) - Piątek (65. Formella), Stępiński. Sędziowali: Adam Lyczmański jako główny oraz Dariusz Ignatowski i Michał Sobczak (wszyscy Bydgoszcz). Trener Marcin Dorna wystawił do boju aktualnie optymalną jedenastkę. Polacy od początku przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było czekać. Przed polem karnym Ukraińców piłkę wywalczył Krzysztof Piątek. Szybko zagrał do Mariusza Stępińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem rywali i nie zmarnował okazji. Biało-czerwoni po zdobyciu bramki niepotrzebnie oddali inicjatywę. Optyczną przewagę mieli rywale, ale długo nie potrafili zagrozić polskiej bramce. W 33. minucie Sebastian Rudol przypadkowo zagrał piłkę ręką w w polu karnym. Sędzia Adam Lyczmański podyktował jedenastkę. Jakub Wrąbel z Olimpii Grudziądz w ładnym stylu obronił strzał Iwana Zotko. Po przerwie obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia bramek, ale skuteczność zawiodła Patryka Lipskiego i Stępińskiego. Z kolei Polaków przed stratą goli uchronił Wrąbel, który bronił pewnie i z wyczuciem. W końcówce meczu Stępiński zmarnował jedenastkę podyktowaną za faul Zotko na Dawidzie Kownackim. Jednak po chwili Kamil Mazek uciekł ukraińskim obrońcom i ustalił wynik. Marcin Dorna po meczu Polska - Ukraina w Bydgoszczy. Tomasz Czachorowski
Reprezentacje Polski do lat 21 pokonała w Bydgoszczy Ukrainę.