Medaliści mistrzostw świata w kajakarstwie nagrodzeni przez prezydenta [wideo]

MM Bydgoszcz
Michał Młodzikowski
Rafał Bruski nagrodził bydgoskich sportowców, którzy zdobyli medale na kajakarskich mistrzostwach świata w Szeged.

Złoty medal w zawodach wywalczył zawodnik Zawiszy Bydgoszcz - Piotr Siemionowski. Polak został mistrzem świata w olimpijskiej jedynce na sprinterskim dystansie 200 m. W finałowym biegu rozegranym na torze regatowym w węgierskim Szeged podopieczny Mariusza Słowińskiego pokonał m.in. obrońcę tytułu Brytyjczyka Edvarda Mckeevera oraz wicemistrza świata Ronalda Rauhe z Niemiec. Zawiszanin wywalczył również dla Polski kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Podobnie uczyniła także Beata Mikołajczyk, która wspólnie z Anetą Konieczną wywalczyły brąz w K-2 na 500 metrów.

Medale zdobyli także inni bydgoszczanie. Magdalena Krukowska z UKS Kopernik Bydgoszcz wraz z Karoliną Nają zostały wicemistrzyniami świata w dwójce na  dystansie 200 m. Z kolei w nieolimpijskiej dwójce na 500 metrów Dawid Putto zdobył brąz.

Medaliści pojawili się we wtorek w bydgoskim ratuszu. Prezydent Rafał Bruski wręczył nagrody finansowe sportowcom, a także trenerom - Mariuszowi Słowińskiemu i Wiesławowi Rakowskiemu.