Polecamy

Miasta przyjazne kierowcom. Gdzie Bydgoszcz i Toruń? Najnowszy ranking zaskakuje © Tomasz Czachorowski
[1/10]

Miasta przyjazne kierowcom. Gdzie Bydgoszcz i Toruń? Najnowszy ranking zaskakuje

Najnowszy ranking miast przyjaznych kierowcom w Polsce został przygotowany przez portal OPONEO we współpracy z Yanosikiem. Pod uwagę wzięto osiem kategorii:
- parkowanie,
- liczba kolizji,
- ceny paliw,
- prędkość jazdy,
- koszt zmiany opon,
- cena ubezpieczenia OC,
- ekojazda,
- carsharing.

Jak w rankingu OPONEO wypadły Bydgoszcz i Toruń? Czy są to miasta przyjazne dla kierowców?

Ranking dotyczy 19 największych miast w Polsce, które zostały podzielone na dwie grupy ze względu na liczbę mieszkańców. Miastom powyżej 300 tysięcy mieszkańców przyznawano noty w skali od 1 do 9, natomiast miejscowości, w których mieszka między 180 a 300 tysięcy osób, mogły otrzymać noty od 1 do 10. Szczególną kategorią okazały się ceny zmiany ogumienia, gdzie w obu grupach zawężono punktację do zakresu 1-6 punktów. Natomiast nowa kategoria – carsharing, została potraktowana jako bonus, za który można było otrzymać 1 dodatkowy punkt.

Bydgoszcz łącznie uzyskała 34 punkty i uplasowała się na piątym miejscu razem z Poznaniem. Najlepszy okazał się Lublin, który zdobył 46 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Gdańsk i Szczecin (40 pkt) a na trzecim Wrocław (38 pkt). Najgorsza okazała się Warszawa (30 pkt).

Wśród miast poniżej 300 tys. mieszkańców najlepsze okazały się Gliwice (51 punktów). Toruń z 36 punktami zajął przedostatnie miejsce w rankingu razem z Radomiem. Za nimi znalazła się tylko Gdynia (28 punktów).

Jak Bydgoszcz i Toruń wypadły w poszczególnych kategoriach? Zobacz na kolejnych slajdach >>>

>>">Sprawdź pełen raport przygotowany przez OPONEO - kliknij tutaj >>>

Najnowszy ranking miast w Polsce został przygotowany przez portal OPONEO we współpracy z Yanosikiem. Pod uwagę wzięto osiem kategorii: parkowanie, liczba kolizji, ceny paliw, prędkość jazdy, koszt zmiany opon, cena ubezpieczenia OC, ekojazda, carsharing. Jak w rankingu OPONEO wypadły Bydgoszcz i Toruń? Czy są to miasta przyjazne dla kierowców?

Najnowsze wiadomości

reklama