Polecamy

Miasta przyjazne kierowcom. Gdzie Bydgoszcz i Toruń? Najnowszy ranking zaskakuje © Aneta Żurek
[4/10]

Miasta przyjazne kierowcom. Gdzie Bydgoszcz i Toruń? Najnowszy ranking zaskakuje

CENY PALIW
W tej kategorii wysokie noty otrzymały miejscowości, w których suma średnich cen za trzy podstawowe rodzaje paliwa: LPG, benzyny i diesla była najniższa.

Co zaskakujące, wysokie pozycje zajmują Bydgoszcz i Toruń pod względem cen paliw, ropy i gazu.

W pierwszej grupie najtaniej było w Łodzi, Lublinie oraz Poznaniu. Natomiast lepiej omijać stacje w Bydgoszczy oraz Krakowie. Jednak statystycznie najdroższej było w Warszawie.

Jak było w miejscowościach liczących między 180 a 300 tysięcy mieszkańców? Znowu na pierwszy plan wybija się Sosnowiec, w którym koszt paliwa jest najłatwiejszy do przełknięcia przez kierowców. Za litr PB należało zapłacić średnio jedynie 4,88 zł, co jest najlepszym wynikiem w naszej klasyfikacji. Relatywnie tanio było również w Katowicach i Gliwicach, gdzie wyjątkowo niedrogie było LPG.

>>">Sprawdź pełen raport przygotowany przez OPONEO - kliknij tutaj >>>

Najnowszy ranking miast w Polsce został przygotowany przez portal OPONEO we współpracy z Yanosikiem. Pod uwagę wzięto osiem kategorii: parkowanie, liczba kolizji, ceny paliw, prędkość jazdy, koszt zmiany opon, cena ubezpieczenia OC, ekojazda, carsharing. Jak w rankingu OPONEO wypadły Bydgoszcz i Toruń? Czy są to miasta przyjazne dla kierowców?

Najnowsze wiadomości

reklama