Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy chcą utwardzenia drogi. Czekają na to już 9 lat!

Maciej Myga
Jak się dowiadujemy, mimo licznych protestów i negatywnej opinii Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, samowoli nie zlikwidowano, a Kujawsko-Pomorski Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję PINB, zapewniając dojazd do budynku.
Jak się dowiadujemy, mimo licznych protestów i negatywnej opinii Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, samowoli nie zlikwidowano, a Kujawsko-Pomorski Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję PINB, zapewniając dojazd do budynku. nadesłane przez mieszkańców
Mieszkańcy: - Czekamy na utwardzenie kawałka drogi od 9 lat

- Sprawa ciągnie się od dziewięciu lat i dotyczy stu metrów drogi biegnącej wzdłuż naszego bloku, która powstała w 2008 roku z inicjatywy mieszkańców innego budynku, jako samowola budowlana - mówi pani Beata, która zwróciła się do nas po pomoc. - Droga powstała przez rozjeżdżenie trawnika i zlikwidowanie piaskownicy. Nie spełnia żadnych warunków bezpieczeństwa.

Jak się dowiadujemy, mimo licznych protestów i negatywnej opinii Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, samowoli nie zlikwidowano, a Kujawsko-Pomorski Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił decyzję PINB, zapewniając dojazd do budynku. - W tej sytuacji zwróciliśmy się z prośbą, żeby drogę utwardzić, oznakować i usytuować na niej progi zwalniające - dodaje pani Beata. - Jak widać na zdjęciu, mieszkamy obecnie na wielkim parkingu. Między jeżdżącymi i parkującymi na trawnikach samochodami bawią się dzieci. Im na szczęście nic się nie stało, ale pod kołami aut ginęły zwierzęta.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

Niestety, zdaniem drogowców, problemu nie da się załatwić od ręki. - Trudno nam będzie tutaj wyegzekwować uporządkowanie ruchu - podkreśla Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. - Interwencyjnie profilujemy nawierzchnię i wzmacniamy ją wiórkami pochodzącymi z frezowania. To możemy zrobić, bo na nawierzchni gruntowej nie da się zakotwiczyć progów zwalniających. Proszę zwróć również uwagę, że gros aut parkuje na terenie wspólnoty mieszkaniowej, czyli na terenie poza zarządem ZDMiKP. Nie mamy więc podstaw prawnych do interwencji.

Kosiedowski tłumaczy, że kryteriami, które kwalifikują drogę do utwardzenia są m.in. długość ulicy, połączenie z głównymi drogami wyprowadzającymi ruch z osiedla. Tę przy ul. Podhalańskiej 8 trudno będzie zakwalifikować.

Rzecznik drogowców proponuje inne rozwiązanie: - Mieszkańcy mogą ubiegać się o utwardzenie fragmentu ulicy w oparciu o inicjatywę „25/75”, tym bardziej, że mówimy o bardzo krótkim odcinku do utwardzenia, liczącym nieco ponad sto metrów. Przypominam, że miasto w takim przypadku pokrywa 75 proc. kosztów inwestycji. W opisany sposób będzie można szybko i skutecznie uporządkować ruch i parkowanie - kończy Kosiedowski.

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto